5 Вересня 2018 | 1085

Які ліки можна безкоштовно отримати в лікарнях Кам’янеччини

Інформація про наявність ліків у лікарнях і необхідність додаткових закупівель має бути відкритою і доступною для кожного пацієнта. Про це 5 вересня заявив  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду. За його словами, ще з 1 вересня 2018 року всі лікарні мали б розмістити на своїх сайтах інформацію про доступні ліки.

Яка ж ситуація із безкоштовними ліками в Кам’янці-Подільському?

Звернемось до вже відомого нашим читачам ресурсу «Є ліки».

Щороку держава виділяє кошти на закупівлю ліків. Сотні лікарських засобів, оплачених державою, доступні для лікування хворих. На жаль, пацієнти не завжди знають про наявність безкоштовних ліків у їхніх лікарнях. Виправити ситуацію має допомогти інформаційний ресурс «Є  ліки», який розпочав роботу наприкінці 2016 року. Завдяки проекту  кожен може перевірити, які саме лікарські засоби, є у його лікарні.

реклама

На сайті представлені всі лікарні Хмельницької області, зокрема і Кам’янця-Подільського. Після переходу за посиланням у вас відкриється перелік та кількість доступних ліків у кожному медичному закладі.

Кам’янець-Подільська міська лікарня №1 (вул. Пушкінська, 31).

Кам’янець-Подільська міська поліклініка №1 (вул. Огієнка, 20).

Кам’янець-Подільський перинатальний центр (вул. Матросова, 17).

Кам’янець-Подільський центр первинної медико-санітарної допомоги (вул. Огієнка, 20).

Кам’янець-Подільська центральна районна лікарня (вул. Матросова, 30).

Кам’янець-Подільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги (вул. Матросова, 30).

До прикладу, у  Кам’янець-Подільському центрі первинної медико-санітарної допомоги пацієнти можуть розраховувати на наявність безкоштовних шприців, систем для крапельниць, бинту, серветок, но-шпи, карвалолу, папаверину гідрохлориду, спазмалгону, тавегілу, кокарбоксилази гідрохлориду та ще багатьох інших препаратів.

Тобто, коли вас відправляють у аптеку за шприцами чи бинтом, варто мати на увазі, що вони є у переліку безкоштовних для пацієнта медичних засобів.

Що робити, якщо вам не дають безкоштовно ліки?

Якщо в лікарні ви не отримали ліки, що входять в Нацперелік, ви можете звернутися зі скаргою до головного лікаря закладу і керівництва відповідного департаменту охорони здоров’я. До скарги потрібно додати перелік лікарських засобів, у яких було відмовлено, та копію призначення лікаря.

реклама

Які ліки мають надаватись в лікарнях безкоштовно?

Кожна лікарня має бути забезпечена ліками з Національного переліку лікарських засобів, який затверджений Міністерством охорони здоров’я. До цього переліку входять 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин від всіх розповсюджених захворювань — це понад тисячу ліків від різних виробників, що мають закуповувати лікарні за бюджетні кошти. І всі ці препарати повинні надаватись безкоштовно пацієнтам, які лікуються на стаціонарі. Перелік препаратів, що входять до Нацереліку можна переглянути на сайті МОЗ, або завантаживши мобільний додаток «Ліки.Контроль».

Пацієнт, отримавши лист призначення, може перевірити по назві кожного препарату, чи є він у Нацпереліку і чи не «забули» медпрацівники лікарні про це повідомити.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

18
4

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: