19 Січня 2021 | 35

Як вибрати протисудомний препарат

Такі явища як судоми можуть виникати у зовсім здорових людей через купання в холодній воді, м’язове перенавантаження у спортсменів або перевтому у працівників. Регулярні або часті приступи судом можуть виникати через травми мозку, менінгіт, енцефаліт, епілепсію, хворобу Паркінсона, при порушенні обміну речовин, нестачі кальцію і по безлічі інших причин.

Види протисудомних препаратів

Протисудомні препарати повинен призначати тільки лікар у тільки після того, як буде визначено причину появи судом. Підбір доз, режиму прийому ліків і тривалості вживання препаратів також повинен визначати лікар.

Наприклад, судоми у ногах у більшості випадків можна прибрати за допомогою препаратів з магнієм, а для запобігання епілептичних приступів потрібно довго експериментувати з ліками різних виробників. Зазвичай спочатку людині призначається один препарат, якщо він не допомагає або допомагає недостатньо – інший або їх комбінація. Навіть при однаковому захворюванні у різних випадках можуть бути ефективними зовсім різні препарати, і навіть заміна препарату одного виробника ліками з тією ж діючою речовиною іншого виробника може призвести до погіршення чи поліпшення ситуації.

Лікарські засоби проти судом можуть мати такі форми випуску:

· таблетки;

· капсули;

· суспензії;

· розчини;

· сироп.

Препарати проти судом поділяють на препарати широкого спектру дії, котрі ефективні при судомах різних типів, і протиепілептичні препарати, котрі краще переносяться хворими саме на епілепсію людьми. Побачити їх назви та ціни можна тут: https://apteka-ds.com.ua/catalog/nervova-systema/protysudomni-preparaty.

Одним з найвідоміших і найдешевших таких засобів є фенобарбітал. Він ефективний не тільки проти судом, а й має заспокійливу та снодійну дію. Цей препарат лікарі використовують при судорожному симптомі, епілепсії, спастичному паралічі у тих випадках, коли хворий не може собі дозволити більш дорогі ліки.

Ламотриджин – сучасний препарат проти судом, котрий допомагає при епілепсії, хворобі Паркінсону, біполярному розладі. Порівняно з препаратами проти судом першого покоління, котрі були винайдені випадково, цей засіб має менше побічних дій, таких як когнітивні розлади та порушення гормонального фону, та краще сприймається хворими. Але й нові препарати проти судом можуть викликати важкі побічні дії.

У випадку вживання жінкою препаратів проти судом під час вагітності дитина може народитися з тяжкою патологією. Але оскільки судоми під час вагітності можуть спровокувати викидень, то ліки не відміняють. Усі такі ліки можуть спровокувати виникнення висипу на шкірі, деякі сприяють підвищенню ваги, цілий ряд протисудомних ліків не можна прописувати людям, які хворіли на сечокам’яну хворобу. Тим, хто проходить лікування протисудомними препаратами категорично заборонено вживати алкоголь. Довготривале лікування деякими з цих препаратів провокує пригнічення пам’яті та зниження інтелекту. Усе це потрібно мати на увазі самим хворим та лікарям, котрі прописують їм препарати.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: