26 Листопада 2020 | 102

Як управляти салоном краси: IT-технології в допомогу малому бізнесу

Прибутковість малого бізнесу безпосередньо залежить від максимально ефективного використання всіх наявних ресурсів, оптимізувати які за допомогою спеціалізованих програм зможе навіть початківець підприємець.

Сьогодні для малого бізнесу розроблені прості і недорогі програмні комплекси, як універсальні, так і під кожен вид підприємницької діяльності. Наприклад, програма BeautyPro створена спеціально для салонів краси і дозволяє повністю автоматизувати рутинні процеси.

Що і навіщо автоматизовувати в сфері краси

Незалежно від масштабів бізнесу і кількості співробітників автоматизацію успішно застосовують при виконанні періодично повторюваних дій.

У салоні краси це:

  • Створення і ведення клієнтської бази. Автоматизовані системи дозволяють створювати картку клієнта при кожному новому зверненні і вносити зміни при поточному обслуговуванні, формуючи історію клієнта. Йому більше не потрібно щоразу витрачати час на представлення, детальну розповідь, наприклад, про алергію або бажаних сортах чаю, тому що при вхідному дзвінку у адміністратора автоматично висвічується важлива інформація по клієнту.
  • Облік і контроль за видатковими матеріалами, обладнанням та інвентарем. Програми для бьюті-індустрії дозволяють в автоматичному режимі розраховувати кінцеву вартість послуги з урахуванням використаної кількості застосованих матеріалів, речовин або інших продуктів, що повністю виключає помилки у формуванні цін.

Для більш якісного контролю використовується додаткове торгове обладнання, таке як сканери, електронні ваги та ін. За допомогою створеної бази даних обладнання б’юті-салону проведення інвентаризації більше не буде віднімати час і відволікати майстрів від роботи.

  • Розрахунок зарплат співробітників. Зарплата майстрів в салоні залежить від багатьох факторів, які можна враховувати в автоматичному режимі. Існує можливість мотивації персоналу від рекомендацій і продажів супутніх товарів і послуг, система преміювання та штрафів. Крім того програми дозволяють вести графіки роботи, відпусток і лікарняних персоналу і проводити всі необхідні податки і відрахування.
  • Запис до майстра. Важливим каналом зв’язку є сервіс онлайн-запису, що дозволяє клієнту самостійно записуватися на зручний час до вибраного майстра прямо з Фейсбуку, інстаграм або з сайту салону краси. А автоматично згенероване смс нагадає клієнту про запланований візит замість адміністратора.
  • Статистика та звітність. Автоматизація дозволяє відстежувати доходи і витрати в динаміці за будь-який заданий період в розрізі клієнтів, співробітників, послуг і т.д.

Які можливості відкриває автоматизація роботи індустрії краси

В результаті застосування автоматизованих систем керівник або власник салону краси отримує ряд переваг для поточного ведення і стратегічного планування бізнесу.

Основні серед них такі:

  • Аналіз завантаженості співробітників і кадрова політика.
  • Виявлення найбільш прибуткових і частих послуг, незатребуваних послуг і супутніх товарів.
  • Попередження крадіжок і мінімізація помилок персоналу.
  • Формування політики персональних бонусів, акцій і розпродажів.

В кінцевому підсумку застосування програмних комплексів в малому бізнесі, яскравим прикладом якого є салон краси або б’юті-студія, підвищує прибутковість бізнесу за рахунок оптимального використання робочого часу майстрів і адміністрації, ефективної витрати коштів і матеріалів, підвищення лояльності клієнтів.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама