24 Червня 2019 | 635

Як почуваються лебеді в Кам’янці-Подільському та чи повернуться у водойму

22 червня в Кам’янці-Подільському після чергової зливи лебеді, що мешкають у сквері «Лебедине озеро» знову опинились у небезпеці. Ввечері цього дня працівники міського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді були змушені забрати птахів з водойми через те, що на поверхні з’явилась масляниста плівка.

Після того, як взимку від потрапляння нафтопродуктів у водойму загинули усі сім лебедів, які там перебували, з важким серцем поспішаємо до ЕНЦУМу. Ще здалеку помічаємо білих красенів, і дещо заспокоюємось. На щастя, цього разу птахи серйозно не постраждали.

Ввечері, 22 червня, після зливи до мене зателефонував заступник міського голови Сергій Бабій та попросив тимчасово забрати птахів з озера, – розповідає директор Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання Наталія Ілаш.

За її словами, птахів одразу на місці оглянули ветеринари. Пізніше ветеринари знову навідались до своїх пернатих пацієнтів: жодних ознак отруєння чи присутності маслянистої речовини на пір’ї птахів виявлено не було.

Рятувальники дійсно залучались до відлову лебедів, адже птахи не надто хотіли покидати свою домівку. Але на момент, коли прибула бригада ДСНС, працівникам ЕНЦУМу вдалось витягти з водойми четверо з п’яти птахів.

Наразі троє білих лебедів – двоє, що повернулись з Самчиків, і ще один красень, якого віддали на утримання в ЕНЦУМ, а також пара чорних лебедів  знаходяться в належному стані.

Чекаємо, коли водойма стане абсолютно безпечною, щоб повернути птахів додому, – каже Наталія Ілаш. – Ми дуже переживаємо за них, адже доглядали з самого народження. Двоє білих лебедів – це наш перший виводок, вони ще дуже молоді, тому саме зараз обирають собі пару.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

15
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: