3 Січня 2019 | 9340

Витік нафтопродуктів в Кам’янці: 7 із 7 лебедів загинули. Як ліквідовують аварію

Сьогодні у Кам’янець-Подільській міській раді відбулася спеціальна нарада під головування мера міста Михайла Сімашкевича щодо надзвичайної ситуації на Лебединому озері.

Про це повідомляє кореспондент Vdalo.info.

Нагадаємо, 1 січня об 00:01 до Служби порятунку за номером «101» надійшло повідомлення про запах нафтопродуктів та маслянисту плівку на поверхні води у сквері «Лебедине озеро». Верхня та нижня водойми, що розташовані по обидва боки мосту, стали пасткою для лебедів, які там проживають.

Рятувальники витягли семеро птахів з водойм та змили з них нафтопродукти.

Як повідомив на нараді заступник міського голови Сергій Бабій, о 9 ранку 1 січня співробітники ДСНС та інших профільних управлінь провели обстеження нафтових плям. Станом на ранок усі лебеді були живі, але їхній стан був «хворобливий».

Вже 2 січня запах та розміри нафтових плям після витоку посилилися.

У мерії визнали, що точне місце витоку нафтопродуктів, як і діюча речовина наразі не встановлені.

«Вчора із залученням саперів у Кам’янці-Подільському були проведені пошуки закопаних у землю металевих ємностей із нафтопродуктами. На жаль, виявити нічого не вдалося», – додав профільний заступник мера.

Наразі для того, щоб очистити нафтові плями, у мерії погодили встановлення на водоймах солом’яних тюків, які вбирають нафтопродукту. Декілька таких загороджень уже розміщенні на р. Смотрич.

Також профільні відомства рекомендують провести у Кам’янці-Подільському абсорбацію води. Для цього на нараді було погоджено закупити у місті Дніпро 200 кг нафтопоглинаючого сорбенту. Ціна питання – близько 40 тисяч гривень.

«Станом на ранок 3 січня витік нафтопродуктів в районі Лебединого озера значно зменшився. Проте, п’ятеро із семи постраждалих лебедів загинули. За словами ветеринарів, у них не було шансів через велику кількість забруднюючої речовини», – додав Сергій Бабій.

За попередніми оцінками, джерелом витоку небезпечної речовини може бути ємність з паливно-мастильними матеріалами, яка на кілька метрів закопана в землю. Саме з неї через підшкірні води нафтопродукти начебто потрапили в Лебедине озеро.

Щоправда, ні точне місцезнаходження ємностей, ні назву речовини (бензин, нафта, дизель, мазут – основні варіанти) поки встановити не вдалося.

«Мало не пустити витік в озеро, важливо слідкувати за річкою Смотрич», – додав на нараді міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич.

Він дав доручення облаштувати в сквері Афганців шлюзову сорбенову завісу, яка дасть змогу в подальшому не допустити витік нафтопродуктів у відкриту воду.

Також у мерії пообіцяли боротися не лише з наслідками надзвичайної ситуації, а й діяти на випередження, щоб уникнути аналогічних ситуацій в майбутньому.

Нагадаємо, влітку цього року Vdalo.info вже повідомляло про екологічну катастрофу, яку спричинило потрапляння в річку Смотрич невідомої речовини. Тоді очільники міста висували кілька версій події. Але, як бачимо, проблему так і не вдалось усунути.

ОНОВЛЕНО

Усі 7 лебедів загинули в результаті потрапляння нафтопродуктів у водойму. Останнім загинув Ромео.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

10
199

Поділитися з друзями:

реклама