25 Червня 2018 | 5024

Екологічна катастрофа у Кам’янці-Подільському: коментарі влади

У Кам’янці-Подільському ймовірно після потрапляння у річку Смотрич невідомої речовини масово почала гинути риба.

Фотофакти почали викладати у мережу Facebook небайдужі кам’янчани.

Так, 22 червня користоувач Savin Yaroslav розмістив наступну світлину з підписом:

В Кам’янець Подільському екологічна катастрофа. По руслу річки Смотрич від водоспаду до новопланівського мосту тече невідома хімічна речовина на вигляд солярка. Вода забарвлена кольоровими плямами і неприємний запах!!! Які будуть дії місцевої влади???

А вже 25 червня Andrii Tatarintsev розмістив фото загиблої риби.

Почала надходити інформація про характерний колір та запах води, що стікає з Лебединого озера у вигляді водоспаду.

22 червня, за словами заступника міського голови Сергія Бабія, представники Департаменту ЖКГ, національного парку «Подільські Товтри», Хмельницької обласної екологічної інспекції та міської поліції обстежили  Лебедине озеро з метою встановлення джерела витоку речовини, подібної на солярку.

Встановлено, що в Лебедине озеро речовина попадає зі зливовою мережі від ЗОШ №8, напроти якої є перша зливовоприймальна решітка.

Яким чином рідина потрапляє в зливову мережу наразі не встановлено. Відібрано проби води для проведення лабораторних висновків. Названі служби продовжують моніторинг екологічної ситуації.

Подібні витоки періодично з’являються протягом 50 років при тривалих дощових періодах, – зазначив Сергій Віталійович.

Натомість директор департаменту ЖКГ Олександр Бабчинський додав Vdalo.info, що розглядається також версія витоку зі зливової каналізації біля фонтану у Гунських криницях.

Поспішив заспокоїти кам’янчан і заступник генерального директора з водопостачання та водовідведення КП «Міськтепловоденергія» Сергій Боднар:

Не відомо, що то пливе, але на водопостачання міста це явище не впливає, – зазначив він в соціальній мережі.

З власних джерел Vdalo.info стало відомо, що попередньо називають дві ймовірні причини забруднення річки.

Перша версія події, вже частково озвучена заступником міського голови Сергієм Бабієм, мовляв, подібні витоки періодично з’являються протягом 50 років під час тривалого дощу. Це відбувається начебто через склад паливно-мастильних матеріалів, який закопали німецькі військові у 1942 році десь у парку. Про це свідчать й архівні джерела.

Друга версія більш  приземлена: у зливоприймачі потрапляє вода після миття транспортних засобів, яка діє у межах кварталів вулиць Данила Галицького -Шевченка-Лесі Українки-Драгоманова.

Лабораторія екологічної інспекції буде мати результати аналізів води 27 червня, адже за процедурою дослідження повинні тривати 5 діб. Тоді можна буде отримати відповідь по мастилах: сучасні вони чи давнішні.

Vdalo.info продовжує слідкувати за ситуацією.

Фото на головній: Andrii Tatarintsev

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: