8 Квітня 2021 | 109

Як обрати кредитну картку, не купившись на непотрібні послуги

Кредитка є одним з найбільш популярних платіжних інструментів сучасної людини. Пластикову карту можна зустріти в гаманці як студента або пенсіонера, так і в портмоне директора підприємства або таксиста. При цьому все різноманіття такого пластика ділиться на дві категорії. Першу формують дебетові карти, другу – кредитні.

Відмінною рисою останньої, а також її головною перевагою, є можливість використання банківських грошей. Максимально доступна сума обмежена кредитним лімітом. Його розмір визначається параметрами самої кредитки і фінансовими можливостями її власника. Яку ж замовити кредитну картку онлайн і на що звернути увагу? Розглядом саме цих питань ми зараз і займемося!

Основні параметри

Головні моменти при виборі кредитної картки:

  • Розмір ліміту і умови його використання.
  • Вартість випуску й обслуговування.
  • Валютність.
  • Умови оплати товарів і послуг картою, а також зняття грошей в банкоматах.
  • Умови зберігання на кредитці власних коштів.

Розмір ліміту – один з найважливіших параметрів при виборі карти. Саме він визначає те, скільки грошей зможе отримати власник пластика в якості моментального онлайн-кредиту. Але важливий не тільки розмір, а ще й умови його використання. Зокрема, має значення наявність пільгового періоду і ставка відсотка на позикові кошти. Чим триваліше пільговий період, тим краще. І чим нижче ставка відсотка, тим краще.

Вартість випуску й обслуговування карти визначає витрати на її використання. Оформлення простих кредиток (з відносно невеликим лімітом, базовим сервісом), як правило, обходиться безкоштовно. І вартість їх річного обслуговування найчастіше нульова. Карти ж преміального рівня емітуються платно. І за їх обслуговування доводиться платити. Але у такого пластика доступний ліміт помітно більше, а список опцій – ширше (бонуси, інформування тощо).

Валютність карти визначає те, в яких грошових одиницях можна зберігати на ній кошти. А також те, в якій валюті можна приймати надходження грошей. Більшість кредиток в Україні оформляються в національній валюті – гривні. При цьому вони є переважно мультивалютними, тобто їх можна поповнювати надходженнями в євро, доларах США і ін. з автоматичної конвертацією.

Умови онлайн-розрахунків і переведення в готівку грошей. Як правило, оплачувати кредиткою можна товари і послуги в магазинах, салонах, на АЗС і в інших закладах, де є термінал. Також можливе вчинення онлайн-платежів: розрахунків в інтернет-магазинах, перерахувань на картки інших користувачів і т.п. Безготівкові операції здійснюються переважно безпроцентно. А ось переведення в готівку грошей в банкоматах може бути платним.

Нарешті, кредитку можна використовувати як онлайн-гаманець і зберігати на ній свої гроші. Наявність же ліміту стає додатковою подушкою фінансової безпеки. Тому слід придивитися до такої картки, зберігання власних коштів на якій приносить відсотки. Цей платіжний інструмент є вже не тільки містком до моментальних банківських позик, але ще і короткостроковим депозитом, здатним приносити пасивний дохід.

Яку картку вибрати?

Вишукуючи відповідну кредитку, зверніть увагу на її функціонал (доступні опції), розмір ліміту, умови використовувати позикових коштів, можливості зберігання на рахунку власних грошей і т.д. Якщо ви часто подорожуєте і потребуєте банківського сервісу за кордоном, то є сенс розглянути карти преміального рівня. Але якщо такі опції вам не потрібні, то немає сенсу оформляти кредитку, за обслуговування якої доведеться платити.

Обираєте карту з кращими фінансовими умовами? Тоді зверніть увагу на кредитки Банку Кредит Дніпро!

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: