Вишивання бісером може здатися подорожжю в тисячу кроків, але освоївши лише кілька з них, можна створювати дивовижні картини. Головне – зрозуміти основи, після чого можна легко переходити від простих проектів до все більш складним.
На сайті https://vechornytsi.com/catalog/modulni-kartini можна знайти чимало цікавих схем для вишивки картин бісером.
Трохи історії
В історії людства бісер – один з перших розкішних елементів декору. Використання бісеру з черепашок, кісток і насіння практикувалося, цінувалося майже у всіх культурах задовго до останнього льодовикового періоду.
Первісні люди швидко виявили, що ті ж самі шви, які використовувалися для з’єднання шкур тварин, можуть використовуватися з легкістю і для прикрас.
Старовинні картини, скульптури, мозаїки, кераміка надають можливість вивчити багатьох представників древніх цивілізацій Греції, Вавилона і Сирії. Їх костюми, багато прикрашені вишивкою з використанням шовкових ниток, дорогоцінних каменів і перлів.
Основні матеріали та інструменти
Щоб почати подорож в світ вишивання бісером, потрібно ознайомитися з матеріалами сайту vechornytsi.com.ua і обзавестися спеціально обладнаною майстернею. Обрати стіл і зручний стілець. Не знадобиться ніяких спеціалізованих інструментів, потрібно тільки те, що напевно вже є в кожному будинку:
1. Голки – для роботи з більшими намистинками досить звичайних голок для ручного шиття, але рекомендують відразу ж придбати спеціальні голки для вишивання бісером. Вони тонше і дозволяють працювати з намистинками діаметром 2 міліметри або менше.
2. Нитки – бажано міцні, вощені нитки для вишивання бісером або нитки для шкіри.
3. Ножиці – невеликі, але гострі.
4. Клей – добре мати як мінімум два типи.
5. Основа – спеціальна основа для вишивання бісером або тонкий фетр. В крайньому випадку будь-який безворсовий матеріал або кілька шарів спресованого повсті.
Техніки вишивання бісером
Найзнаменитіші техніки, за допомогою яких навіть недосвідчені умільці зможуть вишивати картини або прикрашати бісером всілякі види текстилю швидко і якісно:
1. Кругова техніка – це коли є тканина з малюнком, обшивати який потрібно по колу.
2. Рядковий шов – метод має на увазі пришивання кожної намистинки в один стібок. Це забезпечить її надійне кріплення на тканини. Якщо є бажання зробити вишивку бісером, цю техніку обов’язково потрібно освоїти.