30 Липня 2018 | 3364

В райлікарню госпіталізували жінку з ботулізом: отруїлася м’ясною консервою

У Кам’янець-Подільську районну лікарню у відділення анестезіології та інтенсивної терапії госпіталізували мешканку Дунаєвеччини з діагнозом «Ботулізм».

Про це сьогодні повідомили у прес-службі ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Зазначається, що важке отруєння 24 липня запідозрив 18-літній син потерпілої, який вже на руках заніс матір до автомобіля та доставив хвору до Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні.

«Черговий лікар зазначеного відділення відразу і безпомилково запідозрив ботулізм. 53-річна жінка вже не могла самостійно рухатись, не могла відкрити повіки, не могла ковтати, практично нічого не бачила (так як очі застеляв «густий туман»), не могла чітко вимовляти слова. Цьому стану значно раніше передувала сильна блювота, «комок» в горлі, різке зниження тиску (аж до стану непритомності). Симптоми отруєння наростали різко», – йдеться у повідомленні.

Медики зазначають, що жінку «звалила з ніг» – м’ясна консерва, що була виготовлена власноруч із домашньої кози.

«Вистачило одного тижня, протягом якого від дня виготовлення до вживання зберігався герметично закритий продукт) аби виробилась отрута (або токсини) бактерії – клостридія ботулінум в без кисневому просторі банки. Проявились симптоми отруєння вже через 6-8 годин після вживання небезпечного продукту. Гостре та різке наростання вищезазначених симптомів свідчило про тяжке враження отрутою центральної нервової системи організму», – додають у лабораторному центрі.

Завдяки двом дозам протиботулінічній сироватці та медичній допомозі на сьогоднішній день стан потерпілої починає поліпшуватися: вона вже бачить, може сидіти, відновлюється процес ковтання, мовлення та інші функції систем організму.

Фото ілюстративне

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: