14 Листопада 2017 | 4094

Учні з Кам’янця виграли конкурс та створять у місті антикафе для підлітків

Раніше ми писали, що команда учнів ЗОШ №17 «Об’єктив» стала переможцем одного з етапів  конкурсу «Відкривай Україну» із соціальним фотопроектом «Фокус на дитину».

Але цей успіх був лише однією зі сходинок до справжньої перемоги. Близько півтора року команда цілеспрямовано йшла до мети.

8-12 листопада 2017 року у Києві відбувся Всеукраїнськський етап конкурсу, на який з’іхалось близько  300 фіналістів – юних мешканців маленьких міст з населенням від  20 000 до 250 000 жителів з 23 областей України. Серед них і команда з Кам’янця-Подільського «Об’єктив», до складу якої входять  капітан Олександр Колісник,  учні  8-11 класів Яна Герц, Катя Мельник, Іра Гах, Ліза Тетервак, Дарія Коваль, Анна Нанега, Сергій Савель, Тетяна Мойсеєва, Тетяна Фішман, Катя Покотило, Катя Лукашів.

реклама

Головним завданням для учасників було створити проект, котрий був би корисним для їхнього міста. Отож у кам’янчан народилася  ідея: створити  антикафе для підлітків «Офлайн», яке високо оцінило журі конкурсу. «Об’єктив» став одним з переможців конкурсу, чий проект буде профінансовано організаторами.

Боулінг, кінотеатр і піцерія – ось весь перелік закладів, куди може піти тінейджер після 18:00 у Кам’янці-Подільському. Підлітки вештаються по вулиці, опиняються у підвалах, закинутих будинках. Створення своєрідного підліткового антикафе частково вирішить цю проблему, – переконана вчитель-куратор команди «Об’єктив» Ірина Савель.

Учні планують створити простір з різними локаціями: буккросингом, настільними іграми, зручними кріслами та підлітковим дизайном. У закладі буде своя конституція, свої тематичні дні.

Для реалізації учнівського задуму від конкурсу «Відкривай Україну» буде призначено ментора, який допоможе прорахувати вартість проекту. Після цього проект буде повністю профінансовано.

Де саме у Камянці буде реалізовано проект антикафе?

Пошук місця – ще один важливий етап реалізації проекту. Планується провести перемовини з владою, підприємцями та громадськими організаціями міста.  Але однозначно учні хочуть, щоб це було на мікрорайоні.

Як вплинула на дітей участь у конкурсі «Відкривай Україну»?

Учні їхали на фінал і не знали, яке завдання отримають. Керівники проекту знаходились окремо від них під час конкурсів. Тож діти змушені були самостійно вирішувати усі труднощі. За словами куратора, було дуже важко, діти вдень слухали лекції, а вночі під ліхтариком творили проект. Не спали 3 ночі. І лише в потязі всі учасники команди зрозуміли, яку круту річ зробили.

Ми в Київ повезли одних дітей, а привезли зовсім інших: впевнених у собі, згуртованих, цілеспрямованих, готових змінювати майбутнє, – відзначає Ірина Савель.

Також діти отримали незабутні враження від концерту «Відкривай Україну: «Ідентифікація», який проходив в концертному клубі STEREO PLAZA. Відомі українські музиканти написали пісні на вірші поетів зі шкільної програми і заспівали їх на одній сцені! Для дітей це також був перший досвід давати інтерв’ю, бути під прицілом камер.

Попереду у команди «Об’єктив»  ще чимало роботи та випробувань, але все це буде завтра. Сьогодні вони просто щасливі переможці!

Ми щиро вітаємо учнів, кураторів та дирекцію школи з цим досягненням! А місто, сподіваємось, зможе гідно підтримати юних лідерів та піде на зустріч дитячим мріям, які вже почали втілюватись в життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: