5 Березня 2020 | 458

У Старій фортеці змінять підсвітку. Ціна питання – 300 тис. грн

Фахівці вінницької компанії «Промавтоматика» працюють над модернізацією існуючої підсвітки Старого замку у Кам’янці-Подільському. Проєкт заплановано здати до початку туристичного сезону, а представити його візуалізацію кам’янчанам і гостям міста – 30 квітня.

Про це повідомляє пресслужба міськради.

«Місяць тому наявну підсвітку було передано на баланс музею. Вона вже відпрацювала свої ресурси і потребує модернізації», – заявив директор історичного музею-заповідника Олександр Заремба.

«Ми вирішили змінити концепцію старої підсвітки. Це рішення було прийняте не в один момент. 2016 року в Кам’янці перебувала польська делегація, яку очолили співробітники Національного інституту культурної спадщини. Вони зауважили, що комплекс Старого і Нового замку сам по собі є цінною пам’яткою. І головне завдання підсвітки – показати об’єкт у всій своїй красі. За пів року ними було розроблено рекомендації, за якими ми сьогодні і працюємо», – додав очільник музею.

За його словами, модернізація підсвітки замку передбачає відсутність кольорів, лише різні відтінки білого. Підсвічуватиметься також каньйон і вперше – південний бік замку. При цьому використовуватиметься зовсім інший, енергоефективний тип прожекторів.

«Результатом стане зменшення споживання електроенергії в чотири рази. Вартість проєкту – 300 тис. грн. Оплачує витрати музей», – пояснили у мерії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: