24 Листопада 2020 | 4816

У кар’єрі на Кам’янеччині знайшли рештки мамонта

Кістку мамонта знайшли учасники акції Прибери в горах у глиняному кар’єрі в селі Привороття Друге на Кам’янеччині.

Про це повідомляє Подолянин.

Фрагмент лопатки, що виглядав із шару глини, виявив ще раніше викладач природничого факультету КПНУ, кандидат географічних наук, доцент, заві­дувач кафедри географії Ігор Касіяник разом зі студентами, однак взяти її тоді не змогли через небезпеку обвалу. Тепер же, коли після літніх дощів відбувся зсув глини, кістку вдалося витягнути.

Знахідки кісток мамонтів у наших краях не рідкість, і всі вони відносяться до відслонень другої надзаплавної тераси, – коментує знахідку Ігор Касіяник. – 50-70 ти­сяч років тому, на початку другого зледеніння, мамонти в нас водилися в асортименті, і люди, а це ще були неандертальці або кроманьйонці, активно на них полювали. Тут була тундра, холодно, мало рослинності, тому мисливці не лише споживали м’ясо мамонтів і майстрували з їхнього хутра одяг, але й використовували їхні великі та при цьому доволі легкі кістки й теп­лі шкури для будівництва жител.

Швидше за все, тут міг бути повний кістяк мамонта, але в процесі видобутку глини його поламали, якраз ту частину, де був череп і бивні. Оскільки бивні мають велику цінність, їх, як правило, зразу забирають. Інші кістки мають пористу структуру, вони дуже крихкі, і на сірих аукціонах продаються за безцінь. Але вони мають цінність для науки.

Археологи планують кістку законсервувати і передати до НПП Подільські Товтри.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

51
2

Поділитися з друзями:

реклама