15 Червня 2020 | 1208

У Кам’янці-Подільському завершено реставрацію Гончарської башти

З 2017 по 2019 рік у Кам’янці-Подільському тривала реставрація Гончарської башти.

Повернення первісної форми даху башти вимагало вирішення складних інженерних і конструктивних завдань, – йдеться у повідомленні НІАЗ «Кам’янець», на балансі якого знаходиться башта.

Демонтаж аварійного даху був проведений в стислі терміни. Складну роботу по реставрації проведено із заміною аварійних несучих конструкцій даху, влаштованих в 1960-ті роки на нові.

У 2018 році реставровано стіни та бійниці. А у 2019 році в башті на другому ярусі було влаштоване залізобетонне монолітне перекриття, на якому встановлено дерев’яні галереї, з яких відвідувачі зможуть оглянути середньовічну систему оборони найбільшої башти в східній частині Кам’янця.


Проектно-кошторисна документація була розроблена Київським інститутом «УкрНДІпроектреставрація», а роботи виконували фахівці приватного підприємства «Гермес-С».

У 2017 році був оголошений тендер, в якому вказувалась вартість робіт, а саме 1 мільйон 166 тисяч 148 гривень.

У 2019 році на інтер’єрні роботи з держбюджету було виділено 660,0 тис. грн.

У 2020 році планується ще одна важлива реставрація. Мова йде про дах Башти на броді (XVI cт.). Ця споруда контролювала головний в’їзд в Старе місто. На це Міністерство культури та інформаційної політики України  виділило кошти в сумі 1 232 тис. грн. на реставрацію пам’ятки.

Відповідно розробленої та погодженої в Міністерстві проектної документації буде відновлений двозламний гонтовий дах автором реставрації якого була Є. М. Пламеницька.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

24
0

Поділитися з друзями:

реклама