У Кам’янці-Подільському судитимуть лікарів і пацієнтів за фіктивні інвалідності
У Кам’янці-Подільському перед судом постануть медики та їхні «пацієнти», яких підозрюють в організації схеми з оформлення фіктивних груп інвалідності.
Слідчі поліції завершили досудове розслідування та скерували матеріали до суду щодо 5 лікарів і 9 громадян, які скористалися їхніми послугами. Водночас розслідування щодо інших причетних осіб ще триває.
За даними правоохоронців, схему викрили ще у лютому. Учасники організували оформлення фіктивних документів про нібито стаціонарне лікування, що дозволяло направляти «пацієнтів» на медико-соціальну експертну комісію. У результаті вони отримували ІІ групу інвалідності з відповідними пільгами та виплатами.
Загалом встановлено щонайменше 13 осіб, які незаконно оформили інвалідність. Частина з них використала підроблені документи для отримання пенсій — загальна сума збитків становить близько 700 тисяч гривень. Інші — для організації незаконного виїзду за кордон військовозобов’язаних родичів.
Серед «клієнтів» були жителі різних областей, зокрема Хмельницької, Тернопільської, Львівської та Чернівецької.
Наразі обвинувальні акти вже передані до суду. Фігурантам інкримінують підроблення документів, шахрайство та незаконне переправлення осіб через державний кордон України.