10 Січня 2018 | 1033

У Кам’янці замість ЖЕКів планують створити управлінські компанії

У Кам’янці-Подільському планують запровадити комунальні управлінські компанії по наданню житлово-комунальних послуг.

9 січня відповідний проект розпорядження був поданий на розгляд міського голови.

Ні в якому разі не йдеться про зміну вивіски «ЖЕК» – «Управлінська компанія». Йдеться про комунальні сервісні центри по обслуговуванню житлових багатоквартирних будинків, – зазначив на своїй сторінці у Facebook заступник міського голови Сергій Бабій.

У повідомленні йдеться, що робоча група має створити нову ефективну економічну модель, в якій буде збалансована кількість персоналу, перелік та наявність спеціальної техніки, доступна вартість послуг.

реклама

ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ЗАКОН ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ

Зазначимо, що з 10 червня 2018 року в Україні увійде в дію Закон «Про житлово-комунальні послуги», яким осучаснюються правові, економічні та організаційні засади надання споживачам житлово-комунальних послуг.

Закон, зокрема, передбачає право споживача платити за житлово-комунальні послуги менше, якщо постачальники надають їх у поганій якості, неповному обсязі або зовсім не надають. Окрім того, споживачі матимуть право не платити за ЖКП, якщо вони відсутні у приміщенні понад 30 календарних днів.

Споживачі мають право розірвати договір про надання комунальної послуги,  попередивши про це виконавця відповідної комунальної послуги не менш як за два місяці до дати розірвання.

Також закон встановлює порядок укладення договорів про водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику тощо.

Водночас новий законопроект передбачає пеню за прострочену оплату в розмірі 0,01% за кожен прострочений день, проте при заборгованості з зарплати, пенсії чи соцвиплатах пеня не нараховуватиметься.

НОВА ФІЛОСОФІЯ МОДЕРНІЗОВАНИХ КОМПАНІЙ

Модернізовані комунальні управлінські компанії мають вийти на ринок з новою філософією обслуговування, – зазначив заступник міського голови.

Як пояснив Сергій Віталійович, подальша доля цих компаній в руках не міської влади, а конкретно мешканців будинків. Якщо комунальні компанії (колишні ЖЕКи) не витримають конкуренції – відійдуть в історію. На їх місце прийдуть нові, приватні, які будуть краще надавати людям послуги.

На сьогодні в Кам’янці-Подільському створено 167 ОСББ, які обслуговують 181 будинок. Це лише 26 % від всього житлового фонду. 540 багатоповерхових будинків ( 74%) знаходяться на обслуговуванні в комунальних підприємствах (колишніх ЖЕКах).

Процес створення ОСББ значно уповільнився. Одна з причин, на думку Сергія Бабія, колишні ЖЕКи почали серйозніше ставитись до обслуговування будинків. Тому ситуація вимагає створення сервісних центрів (управлінських компаній), які будуть виконавцями послуг через замовлення Управителями будинків.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: