27 Квітня 2017 | 569

У Кам’янці технології минулого можна випробувати в дії

У Кам’янці-Подільському на території Старого замку запрацювала виставка «Технології минулого».

Тут представлені винаходи геніального Леонардо да Вінчі, Архімеда, побутове й військове знаряддя, яке людство застосовувало в давні часи, починаючи ще з кам’яного віку.

Особливістю виставки є можливість випробувати більшість пристроїв в дії.

Ось перед нами одометр або пристрій для вимірювання відстані. Він застосовувався ще у 3-му столітті до нашої ери в Китаї. Обертання коліс візка приводили у рух шестерні, шестерні обертали вал, а вал приводив до руху диск, що складався з двох частин – металевої та дерев’яної. Через певну відстань (одну милю) зі спеціальних отворів до ящичка падали камінці. Для визначення відстані достатньо було порахувати кількість камінців.

tehnologia

На виставці також представлений винахід Леонардо Да Вінчі – штурмова драбина, яка сьогодні у більш модернізованому варіанті використовується пожежниками.

Серед інших експонатів машина для нанесення насічок на напилку, древній замок, який нараховує понад 2 тисячі років, підйомний кран зразка 14-15 століття, гідропилорама, куля Герона, освітлювальні, музичні пристрої та ще багато чого цікавого.

Як розповів нам ідейний натхненник виставки пан Василь, історією технологій минулого він зацікавився після того, як побував в зоні військового конфлікту на сході.  Дізнавшись про механізми, які застосовуються під час виготовлення сучасної зброї, чоловік вирішив дослідити, які пристрої застосовувались у минулому.

Експонати виставки «Технології минулого»  були успішно представлені в Луцькому замку. Тепер настав час і для відвідувачів Кам’янець-Подільської фортеці.

Особливо ця виставка буде цікава для дітей, адже тут можна не лише подивитись, а й під пильним наглядом екскурсоводів, випробовувати механізми в дії.

Вартість квитка для дорослого – 30 грн, для дитини – 15 грн.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

8
1

Поділитися з друзями:

реклама