3 Квітня 2019 | 326

У Кам’янці-Подільському звітували щодо реформи первинної медичної ланки

Сьогодні, 3 квітня, звітувала первинна медична ланка міста щодо впровадження реформи у 2018 році. Зроблене на І-му етапі реформування наочно демонстрували на досягненнях амбулаторії сімейної медицини №3, що по вул. Васильєва, 15. Про це йдеться на сторінці Медицина Кам’янець у Facebook.

Ця амбулаторія одна із перших пройшла етап комп’ютеризації та запровадження у дію програми «Електронна черга». На сьогодні усі амбулаторії підключені до системи, яка дає можливість пацієнтам забезпечити відвідування лікаря на певну годину, економити власний час, не сидіти у черзі. При цьому фахівці не відмовляють у прийомі людям з невідкладними станами.

У найближчому майбутньому – введення програм «Електронний рецепт» та «Електронна медична картка». Планується за 1,5-2 роки охопити процесом створення електронних карток усіх містян. Від розробників медичної електронної системи з квітня 2019 року чекають старту запровадження електронного рецепта.

Головний лікар КНП «Кам’янець-Подільський центр медико-санітарної допомоги» Інна Клим показала присутнім гарно відремонтовані приміщення амбулаторії та їх оснащення, яке вдалось закупити завдяки коштам Національному центру здоров’я України.

Інна Анатоліївна зазначила:

– Згідно медичної реформи з 1серпня 2018 року Кам’янець-Подільський центр первинної медико-санітарної допомоги почав працювати як комунальне некомерційне підприємство. Це дало можливість прямого фінансування закладу згідно кількості підписаних декларації між лікарями та населенням.

На сьогодні у місті вже зареєстровано 60300 декларацій, близько 4000 договорів підписано із жителями навколишніх сіл.

Електронна система також дає змогу лікарям первинної ланки тісніше співпрацювати з фахівцями вторинної: вже у кабінеті сімейного лікаря записатись на прийом до вузького спеціаліста. Це напрямок плавного переходу до втілення ІІ-го етапу медичної реформи».

Враховуючи те, що з 1 липня має увійти в дію програма «Безкоштовна діагностика», вона звернулась до тих жителів, які ще не підписали декларацію із лікарем: «Національна служба здоров’я України не буде оплачувати закладу аналізи та дослідження тих пацієнтів, які не підписали декларацію. Людині доведеться сплачувати за огляд лікаря та призначені аналізи та дослідження самій».

Фото: прес-служба міського голови

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

8
0

Поділитися з друзями:

реклама