25 Липня 2018 | 1501

У Кам’янці-Подільському вирують пристрасті навколо реставрації Старого замку

Сьогодні, 25 липня у Кам’янці-Подільському пройшла робоча нарада щодо пришвидшення процесу відновлення частини мурів Північного дворика Старого замку, які взимку зазнали руйнації. Участь у зустрічі  взяв представник Міністерства культури, начальник управління охорони культурної спадщини Олександр Єпіфанов.

Як зазначив міський голова Михайло Сімашкевич на сторінці у Facebook, існують певні непорозуміння з боку Інституту УКРНДІПроектреставрація, директор якого Василь Тимкович теж був сьогодні присутній на зустрічі.

Питання полягає в тому, що фахівці вищеназваної організації розробили документацію на протиаварійні заходи, не врахувавши, за словами мера, найголовнішої вимоги, на якій наголошувалось – роботи повинні проводитись зі специфікою того, що це пам’ятка національного значення.

За технологією, яку нам надали розробники, все виглядає бездоганно, але якщо реставраційні роботи провести за такою схемою, втрачається власне автентичність цієї пам’ятки, оскільки не враховано момент, що вона має виглядати як історичне надбання. Самотужки, на місцевому рівні теж не маємо права робити жодних кроків, – підкреслив Михайло Сімашкевич.

У міській раді зазначають, що проект, який затвердить Інститут, повинен пройти всі експертизи та погодження, а це час. Тому до осені, попри величезне бажання, невідомо чи будуть виконані необхідні роботи.

На фінансування реставраційних робіт з бюджету Міністерства культури розраховувати не доводиться, оскільки фортеця перебуває на місцевому балансі. А Міністерство виділяє гроші лише на ті пам’ятки, які перебувають у його відомстві, оскільки інакше ситуація розцінюватиметься, як нецільове використання коштів.

Обговорили на нараді й інші питання, з якими Кам’янець-Подільський має проблеми, зокрема розробку опорного плану, який був наданий в проектний Інститут ще в 2016 році, однак звідти досі не має результату.

Зі свого боку ми підготували претензії, та все стоїть на місці, – зазначив міський голова.

Як зауважив під час зустрічі представник Міністерства культури Олександр Єпіфанов, така ситуація є порушенням договірних відносин, і він візьме всі матеріали, які були надіслані й особисто контролюватиме ситуацію. Проте винні за це, нестимуть відповідальність.

Отримати коментарі інших учасників робочої зустрічі поки що не вдалось.

Слідкуйте за оновленнями на Vdalo.info.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

5
14

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: