14 Лютого 2018 | 492

У Кам’янці-Подільському представлять літографії ХІХ ст. Наполеона Орди

В Європейському Союзі 2018 рік був оголошений роком культурної спадщини. У зв’язку з цим, Заповідник запрошує кам’янчан на презентацію видання «Колекція літографій Наполеона Орди з фондів Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». Випуск 2. Волинська губернія».

Захід відбудеться 20 лютого о 15:00 у конференц-залі НІАЗ Кам’янець» за адресою: м. Кам’янець-Подільський, вул. П’ятницька, 9.

Про це йдеться на сайті НІАЗ «Кам’янець».

Наполеон Матеуш Тадеуш Орда (пол. Napoleon Mateusz Tadeusz Orda) (1807-1883 рр.) – видатний художник, літератор, композитор і музикант, культурна спадщина якого спільна для України, Польщі, Білорусі та Литви.

Вагомою частиною його художнього спадку є рисунки і літографії пейзажів, архітектурних пам’яток, визначних місць, видів міст та поселень цих країн й інших європейських держав.

У фондах НІАЗ «Кам’янець» зберігається 123 його літографії із зображеннями пам’яток та історичних видів колишніх Подільської, Волинської, Київської, Гродненської, Мінської, Ковенської, Віленської губерній.

Представлене видання є наступним після випуску, який присвячений Подільській губернії, та містить 24 репродукції літографій видатного митця із видами фортець, храмів і палацово-паркових комплексів на теренах Волині, значна частина яких сьогодні має інший вигляд, а деякі – втрачені назавжди.

Під час презентації автор вступного слова до видання – кандидат архітектури Інна Березіна – ознайомить присутніх з творчістю митця та використанням його художньої спадщини у науковому обігу, історико-архітектурній, пам’яткоохоронній і реставраційній роботі.

Також присутні зможуть переглянути фільм про життя і творчість Наполеона Орди, прослухати його окремі музичні твори та оглянути виставку «Архітектурна спадщина України у творчості Наполеона Орди іконографія та принципи використання».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: