12 Травня 2017 | 465

Сміттєзвалище Кам’янця-Подільського тестують на предмет видобутку біогазу

У Кам’янці-Подільському відбулася робоча зустріч мера Михайла Сімашкевича, депутатів міської ради із доктором технічних наук, заступником директора Інституту газу НАН України Геннадієм Жуком з приводу дослідження сміттєзвалища на предмет видобутку біогазу.

«Аби спробувати втілити цю ідею в Кам’янці – для початку потрібно провести практичні дослідження і протестувати для потенційного інвестора об’єм накопиченого на полігоні газу. Для цього необхідно пробурити кілька свердловин й взяти проби газу з різних точок. На основі цих розвідок зможемо сказати, яку генераційну потужність можна буде встановити на сміттєзвалищі», – цитує представника Інституту газу прес-служба міськради.

Нагадаємо, видобутком газу на кам’янецькому сміттєзвалищі зацікавилися фахівці Інституту газу. Сьогодні ними успішно реалізовано п’ять подібних проектів у Броварах, Борисполі, Житомирі, Миколаєві.

«Звичайно, зараз ми можемо говорити лише про перший крок. Але якщо все вдасться, – а з приводу долі нашого полігону ми говоримо не вперше і не з першою організацією, – то вирішимо не лише екологічне питання. Для початку 10% коштів із отриманої вигоди буде йти на розвиток комунального підприємства «Спецконмунтранс», яке й опікується місцевим полігоном», – зазначив Сімашкевич.

Тестові роботи на сміттєзвалищі фахівці проведуть у найближчі кілька днів.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

7
2

Поділитися з друзями:

реклама