23 Січня 2019 | 297

«Шлях вільний»: вражаюча історія сапера операції Об’єднаних сил, який навчався в Кам’янці

Прес-центр штабу операції Об’єднаних сил опублікував історію сапера Дмитра Клименка, який воює на Донбасі від початку війни.

Зазначається, що військовий закінчив у 2001 році Кам’янець-Подільський військово-інженерний інститут  – єдиний заклад в Україні, де готували саперів.

«Щоб стати професійним сапером, майору Дмитру Клименку довелося пройти довгий і тернистий шлях воїна, із честю відповідаючи на виклики долі.

Так, у березні 2014 року, група розмінування Дмитра вступає на багатостраждальну землю східної частини України та розпочинає роботу щодо знищення виявлених вибухонебезпечних предметів», – йдеться у повідомленні.

За словами бійця, на його особистому рахунку не одна тисяча бойових розмінувань та безліч спеціалізованих курсів за кордоном. Серед військовослужбовців десантно-штурмових військ він – людина відома.

«Зараз у районі проведення операції Об’єднаних сил дуже багато роботи для саперів, адже там тисячі замінувань. Часто терористи використовують саморобні вибухові пристрої. Вони можуть бути повністю промислові, але застосовуватися не за призначенням. Гранату з витягнутою чекою терористи можуть покласти під вбитим або пораненим військовим. Тому підходити до нього небезпечно», – розповідає Дмитро.

За його плечима не одна зустріч з ворогом, – це бій за Красний Лиман, взяття під контроль телевежі на горі Карачун, відбиття атаки на конвой його рідної бригади поблизу Дмитрівки, знищення ворога та відбитті захопленої техніки поблизу міста Рубіжне Луганської області та звісно ж штурм та утримання Донецького аеропорту.

У травні 2014 року в складі штурмового загону Дмитро Клименко разом із іншими військовими летіли першим гелікоптером на Донецький аеропорт для забезпечення висадки груп спеціального призначення у самому ДАПі. При висадці та занятті позицій загін у якому був Дмитро помітили, що разом з їх гелікоптерами приземлилися і інші. Групи спеціального призначення відразу ж пішли на штурм. В той же час всі гелікоптери піднялися в повітря та полетіли від ДАПу.

«Ми тоді не розуміли, що була загроза збиттю наших вертольотів та вже згодом отримали команду приєднатися до груп спецназу та іти разом з ними на штурм. Дуже тяжка була дорога від Спартака до старого терміналу тому, що вона прострілювалася російськими терористам. Згодом розпочалися бої у старому терміналі, а потім між старим та новим терміналом», – згадує Дмитро.

Штурмовий загін десантників після зачистки старого терміналу отримали завдання, вони повинні під час штурму нового терміналу прикривати перший поверх старого терміналу задня недопущення проникнення противника зі сторони міста Донецьк.

Для Дмитра на завжди залишиться у пам’яті ті бої у ДАПі хоча вони пробули там лише тиждень. Головне ж завдання в житті майор Клименко вибрав собі ще далеких вісімнадцять років назад. Тому йдучи слідами смерті, сапери знешкоджують її, прокладаючи дорогу життя. Ризикуючи собою, вони виявляють і знешкоджують міни. Подаючи сигнал піднятою рукою: «Шлях – вільний!», вони показують, що можна рухатися, отже, жити!

Наразі майор Дмитро Клименко виконує бойові завдання у складі оперативно-тактичного угрупування «Схід» та робить все для того щоб з кожним днем на Донбасі ставало дедалі більше безпечних територій, резюмували у прес-центрі операції Об’єднаних сил.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

12
0

Поділитися з друзями:

реклама