6 Січня 2018 | 2835

Що сталось на Хмельницькій АЕС?

3 січня стало відомо, що енергоблок №2 Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі для усунення несправностей.

У кам’янчан новина про аварію на Хмельницькій АЕС викликали побоювання: «Чи варто пускати дітей на вулицю»? «Чи краще не виходити з дому»?

З цими запитаннями до Vdalo.info звернулись стурбовані читачі.

реклама

На офіційному сайті ХАЕС значиться, що енергоблок №2 знаходиться у стані «гаряче зупинення». Згідно із міжнародною шкалою INES дану подію класифікують рівнем «0» (поза шкалою).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень, – йдеться  у повідомленні.

Також у коментарі телеканалу «Newsone» генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко зазначив:

Утворилось пропускання середовища на ущільнюючій поверхні вузла «чохол – блок переміщення» на приводі органів регулювання системи управління захисту. Через нещільності витікало близько 40 літрів води на годину. З точки зору впливу на обладнання, радіаційну обстановку, дана подія не несла ніякої небезпеки. Стан всередині приміщень на території атомної станції не змінився. Але було прийнято рішення зупинити енергоблок, щоб замінити прокладку», – пояснив директор.

Попередньо, ремонт триватиме до 9 січня.

Відмітимо, що на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС вже понад 60 днів триває  планово-попереджувальний ремонт.

Раніше ми повідомляли, що у 2019 році планується, що Хмельницька атомна електростанція буде експортувати електроенергію, яка генеруватиметься на другому енергоблоці, в рамках пілотного проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: