5 Липня 2018 | 1049

Сесію міської ради зірвано: хто за що боровся і де, кому дорогу перейшов?

4 липня мало б відбутися чергове пленарне засідання 57 сесії Кам’янець-Подільської міської ради.

Але засідання було достроково закрите міським головою Михайлом Сімашкевичем. Відновлення роботи заплановано на п’ятницю, 6 липня.

Причиною такого розвитку подій стали баталії навколо одного з питань.

На початку засідання голова фракції партії “Свобода” у міській раді Михайло Посітко запропонував внести на порядок денний питання про перевірки законності будівництва по вул. Зарванській, 7. На місці колишнього універмагу “Смотрич” планують звести багатоповерхівку.

Напередодні, мережі збурило фото, на яких видно, що місці колишньої забудови працює екскаватор, знімаючи цінний верхній шар без проведення археологічних розкопок.

“Свобода” наполягала на створенні спеціальної комісії з п’яти депутатів, але троє з них обов’язково повинні бути їхніми однопартійцями.

Решта депутатів на це не погодилося.

Розпочалися взаємні звинувачення. На підтримку “Свободи” приїхали їхні колеги з Хмельницького, у тому числі й депутат обласної ради Юрій Смаль, який у своєму виступі звинуватив міську владу у знищенні Старого міста.

Зі свого боку голова земельної комісії міської ради Валерій Слободян, який і є тим забудовником, що планує відтворювати забудову по вул. Зарванській, зауважив, що насправді ці баталії в сесійній залі є не спробою захистити Старе місто, а зведення особистих рахунків з ним, адже на цьому пленарному засіданні він планував зачитати звіт комісії про законність будівництва по вул. Кн. Коріатовичів, 7г. Вказана будівля належить Михайлу Посітку.

На піку цих баталій міський голова закриває пленарне засідання та полишає сесійну залу.

Але невдовзі дискусія поновилася, але вже у соціальних мережах. На своїх офіційних у Фейсбуку Михайло Сімашкевич та Михайло Посітко висловили своє бачення подій у сесійній залі.

 

Михайло Сімашкевич: “Тридцять життєво-важливих для наших кам’янчан питань сесії, серед яких нові проекти, що потребують фінансової підтримки, зокрема затвердження з міського бюджету проекту Нової української школи, який має на меті підготовку до нового навчального року першокласників, зарплатня для освітян, фінансування громадських ініціатив – все це сьогодні залишилося без розгляду.

Та хіба це турбує “Свободу”, яка не голосує за бюджет міста, не підтримує виділення коштів на медицину, культуру, соціальний захист, ігноруючи сотні важливих рішень?

“За” ця політична сила голосує лише тоді, коли вирішуються питання сплати податку за землю їхніх однопартійців, чи вирішення інших земельних питань у власних інтересах. А те, що стосується стотисячного міста – байдуже.

Але розуміємо, що ситуація, яку сьогодні розіграли в сесійній залі – початок передвиборчих перегонів. Та попри всі методи, в тому числі й автобуси, які сьогодні привезли молодиків та однопартійців на замовлення цієї політичної сили з Хмельницького, нам не стануть на заваді, щоб працювати для громади. Незважаючи на подібні провокації, забезпечимо і вчасний початок нового навчального року, і зарплатню для наших жителів, і вирішення інших важливих для міста проблем”.

 

Михайло Посітко: “Сьогоднішня сесія Кам’янець-Подільської міської ради викликала неабиякий резонанс.

Міська громада, стурбована засиллям багатоповерхових новобудов в Старому місті над скелею ( вул. Зарванська ), а тому сесійна зала ще до початку пленарного засідання була заповнена вщерть. Але провладній більшості інтереси свого колеги-забудовника важливіші, ніж інтереси стотисячного міста.

Я, як голова фракції ВО “Свобода” у Кам’янець-Подільській міській раді підняв питання «Про створення тимчасової контрольної комісії щодо законності будівництва по вул. Зарванській». Враховуючи суспільне занепокоєння щодо цієї забудови, мною було запропоновано розглянути це питання першим.

Заступник голови фракції ВО “Свобода” у Хмельницькій облраді Юрій Смаль, який разом з іншими депутатами обласної ради через занепокоєння ситуацією, прийняв участь у сесії Кам’янець-Подільської міської ради і закликав депутатів підтримати свободівську пропозицію аби зберегти місто, як історичне надбання всієї України, ба навіть Європи, та врятувати його від хаотичної незаконної забудови.

Провладна більшість зі скрипом погодилась на створення комісії, але лише для того, аби напустити туману щодо вирішення проблеми. Це відразу стало зрозуміло, коли дійшла черга до визначення складу комісії.

Логіка можновладців проста. Якщо процес не зупинити, його слід очолити. А потім саботувати. Саме тому провладні не прийняли наших пропозицій щодо складу комісії. Ми стояли на своєму. Зрештою, головний фігурант у цій справі, голова земельної комісії і провідний забудовник міста (Слободян) домігся у міського голови рішення про припинення роботи сесії до п’ятниці. Очевидно для того, аби зібрати «свої сили» і підготувати чергову підлість”.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

11
4

Поділитися з друзями:

реклама