12 Вересня 2018 | 651

Самчиківський розпис прикрасить хати села на Хмельниччині

На початку вересня Український Культурний Фонд підтримав проект «Нове життя Самчиківського розпису». Даний проект реалізується в рамках партнерства Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та мистецької ініціативи «UAMAZE».

Про це йдеться на сайті Хмельницької обласної ради.

Метою проекту є популяризація Самчиківського розпису  та привернення уваги громадськості до проблематики цього зникаючого розпису.

В рамках проекту буде здійснено розпис 10 будинків села Самчики за допомогою художників-волонтерів під керівництвом майстрів Самчиківського розпису: Олександра Пажимського, Віктора Раковського та Сергія Касьянова.

До реалізації проекту долучиться і Андрій Зоін – організатор фестивалю  «Республіка», який запам’ятався мешканцям Кам’янця-Подільського масштабними муралами на стінах будинків.

Також буде видано посібники для навчання Самчиківського розпису, календарі, плакати та листівки з ілюстраціями Самчиківського розпису.  Перебіг проекту буде активно висвітлюватися у ЗМІ, а наприкінці проекту буде проведено презентацію щодо результатів та підсумків проекту у Хмельницькому.

На даний момент у техніці Самчіківського розпису працюють лише 4 майстри в країні (Олександр Пажимський, Віктор Раковський, Сергій Касьянов, Михайло Юзвук). Проблема відсутності молодих послідовників мистецтва та великого ризику втратити це унікальне народне мистецтво привернула увагу Мистецької ініціативи «UAMAZE» більше року тому.

Виникла ідея розписати будинки села Самчики унікальними розписами та перетворити його на арт-село і туристичний центр. Завдяки партнерству «UAMAZE «з Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтв, та підтримці Українського Культурного Фонду  реалізація цього проекту стала можливою. З Мінкультури на реалізацію проекту виділили понад 400 тисяч гривень. Також вдалось залучити грантові кошти.

Отже до початку 2019 року буде розписано перші 10 будинків села та видано поліграфічну продукцію з використанням Самчиківських ілюстрацій. Всього планується розмалювати три десятка будинків, приміщення сільради, магазин, автобусні зупинки.

Нагадаємо, що під час цьогорічної мандрівки до Самчиків журналісти Vdalo.info розповідали про відкриття у селі арт-кафе, яке оздобив один з місцевих майстрів. Завдяки такій ініціативі гості арт-кафе зможуть не тільки смачно поїсти, а й дізнатися про історію Самчиківського розпису.

Село Самчики, що на Хмельниччині, в регіоні відоме завдяки палацу 18ст, де проводяться екскурсії та весільні церемонії, але мало хто знає, що Самчики – батьківщина унікального колоритного декоративного розпису. Самчиківський розпис — вид українського декоративно-прикладного мистецтва. Переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Зародився у південно-східній Волині, на межі з Поділлям. Хати цього регіону здавна розмальовувалися рослинними візерунками, які вважались оберегами.

Фото: ukrinform.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

13
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: