22 Лютого 2018 | 458

Росія більше не найбільший торговий партнер Хмельниччини. Хто посів її місце?

Як показує митна статистика, підприємства Хмельницької області чимдалі більше розвивають торговельні відносини з країнами Євросоюзу, передусім з найближчим сусідом – Польщею. Товарообіг з Росією – колись найбільшим торговельним партнером області – посунувся на друге місце.

Про це повідомляє ДФС у Хмельницькій області.

Так, у січні поточного року подільські підприємці експортували до Польщі товарів на суму 171 мільйон гривень, що складає 22% від загальної вартості експортованих товарів.

Поляки купували у нас здебільшого соняшникову олію, соєві боби, макуху, стальний прокат, мед та інше. Порівняно з минулим роком експорт до цієї країни зріс на 180%, або на 61 мільйон гривень.

Вартість імпортованих в область польських товарів у січні склала 157 мільйонів гривень (21% загального імпорту). Порівняно з минулим роком обсяг імпорту зріс на 65%, або на 95 мільйонів гривень.

В цей же час до Росії підприємства Хмельниччини відвантажили продукції на 79 мільйонів гривень (10% загального експорту). Предметами експорту були трансформатори, килимові вироби, полевошпатна сировина, багети, частини до сталевих котлів, мийні засоби та інше. При цьому російський імпорт був практично відсутній.

Загалом у січні Хмельниччина імпортувала на 725 мільйонів гривень, що на 55% більше ніж у січні 2017 року.

Крім Польщі основними торговими партнерами області при імпорті були Німеччина з часткою 16% у структурі імпорту, Швейцарія – 11%, Китай -10%, Бельгія -6%, Туреччина – 5%, Великобританія та Нідерланди по 4%.

Раніше Новини Кам’янця-Подільського Vdalo.info повідомляли, що агрофірма з Кам’янеччини отримала право експорту в ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: