Риштування рамного типу затребувані у всіх галузях будівельної сфери, починаючи від ремонту фасадів і до реконструкції або будівництва з нуля. Це класичні пристосування на будівництві, що використовуються з давніх часів для здійснення робіт на підвищених ділянках стін.
Сучасні конструкції виготовляють на підставі ГОСТ 27321-87, їх відрізняє висока безпека і стійкі характеристики. Купити риштування можна на спеціальному сайті компанії УкрСтандарт.
Конструкція рамних лісів є декількох вертикальних рам, які з’єднуються між собою горизонтальними і діагональними перемичками. Така споруда спеціально розраховане для забезпечення рівномірних навантажень на кожну з частин рами, що гарантує надійність і довгий термін експлуатації.
Основними конструктивними елементами є:
-
рама зі сходами;
-
рама прохідна;
-
дерев’яний настил;
-
діагональна зв’язок;
-
елементи кріплення (кронштейн, ригель, башмак).
Залежно від специфіки робіт застосовують будівельні ліси ЛРСП-200 (ЛР-60,ЛСПР-40),їх відрізняють величина граничного навантаження і висота здійснення робіт.
Сировиною для виробництва каркаса рами є порожнисті металеві труби, стандартний діаметр яких 42 мм, а товщина 1,5 мм, але може варіюватися до 1,3 або 2 мм. Це дозволяє підібрати лісу відповідно до технологічних і технічних вимог, а також рівнем бюджету. Найчастіше для труб використовують алюміній, покритий антикорозійною фарбою. Окремі елементи з’єднуються способом труба в трубу і кріпляться до стін анкерним кріпленням.
Перетин, а також розміри застосовуваних труб визначають максимально можливі навантаження, виділяючи наступні види будівельних лісів:
-
фасадні;
-
висотні;
-
полегшені.
Монтаж рамних лісів
Встановлювати лісу необхідно на утрамбованої рівному майданчику, яку попередньо готують. На неї викладають дерев’яні підп’ятники або колісні платформи. Далі в опори кріплять перші рами, утворюючи нижню комірку і забезпечують жорсткість конструкції за допомогою горизонтального та діагонального кріплення. Для прискорення і полегшення процесу зведення лісів, при кріпленні зв’язків застосовують язичковий замок. Спочатку збірки він відкритий, а коли складальна деталь потрапляє в свій осередок, замок опускається і забезпечує надійну фіксацію.
Переваги та застосування рамних будівельних лісів
Серед достоїнств рамних лісок можна виділити:
-
висока міцність і стійкість металевих труб до механічних впливів;
-
відсутність дрібних деталей;
-
простота і легкість установки;
-
відсутність різьбових кріплень;
-
економічність конструкції;
-
простота транспортування.