19 Серпня 2021 | 572

Приїзд Варфоломія. «БРСМ-нафту» запідозрили у фінансуванні протестів Московського патріархату

Спонсори УПЦ (Московського патріархату) мережа «БРСМ-нафта» та її власник Андрій Біба можуть фінансувати масові акції протесту вірян УПЦ МП до приїзду Вселенського патріарху Варфоломія. Таку думку висловив у Facebоok політолог Олексій Голобуцький.

«Філія РПЦ в Україні вже з лютого агресивно накручує своїх вірян, аби зірвати приїзд Варфоломія, таким чином створивши картинку для російських ЗМІ про посилення церковного розколу та громадянську війну в Україні. Загалом, все це цілком прогнозовано, але найцікавіше тут інше. Схоже, в московського патріархату після зменшення впливу і фінансових можливостей Медведчука та останнього непублічного візиту олігарха Новінського до ОП змінились спонсори. Тепер, судячи з публікацій в медіа, активності УПЦ МП фінансує власник мережі «БРСМ-нафта» Андрій Біба, який все частіше з’являється у стрічках церковних новин УПЦ МП», – пише Олексій Голобуцький.

У своєму пості під назвою «Нові спонсори РПЦ в Україні готують провокації проти приїзду Варфоломія. Чи буде реакція влади?» Голобуцький зазначає, що окрім спонсорської допомоги донецькому «Шахтарю» та партії Шарія власник «БРСМ-нафта» Андрій Біба за останній рік профінансував будівництво понад 10 храмів московського патріархату в Західній Україні. Всі ці церкви відкривались під духовенство МП, яке залишилось без своїх приходів після переходу їхніх колишніх громад до ПЦУ.

«Тобто, ще раз – українство повертає собі православні храми, об’єднуючись навколо власної помісної церкви – ПЦУ. Натомість наближений до московського патріархату бізнесмен Андрій Біба та його мережа «БРСМ-нафта», що також за інформацією bihus.info фінансують Шарія – будують нові храми для РПЦ в Україні, аби та не втрачала свій вплив та вливають кошти в дестабілізацію країни на релігійному ґрунті, – наголосив Голобуцький.

За інформацією політолога, акції протесту проти приїзду патріарха Варфоломея начебто будуть організовані через сітку ОПЗЖ – до Києва централізовано звозитимуть «тітушок» зі спортивних клубів Сходу України разом з бабусями-прихожанами УПЦ МП.

«Вважаю СБУ та РНБО варто впритул зайнятись джерелом фінансування російського впливу – компанією «БРСМ-нафта» та її власником Андрієм Бібою, які відверто загрожують українській державі. Думаю, це не менш важливо ніж боротьба з контрабандою», – резюмував Голобуцький.

Натомість «БРСМ-Нафта» вже заперечила інформацію про фінансуванням масових акцій протесту вірян УПЦ МП до приїзду Вселенського патріарху Варфоломія.

Редакція може не поділяти думку експерта та не несе за його висловлювання відповідальності

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама