5 Грудня 2018 | 818

«Присяга 1919»: у Кам’янці-Подільському презентували патріотичний проект (ВІДЕО)

14 жовтня 1919 року у Кам’янці-Подільському біля собору Олександра Невського відбулася урочиста присяга Директорії, уряду, чиновників і війська на вірність  Українській Народній Республіці. Церемонію і парад відвідали представники польської та румунської урядових місій. Українська армія тоді нараховувала 80 тис. осіб.

Саме цій події присвячений проект «Присяга 1919», який реалізується в Кам’янці-Подільському міським об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка.

Головна мета проекту – встановлення пам’ятника «Присязі на вірність УНР» та утвердження статусу міста Кам’янця-Подільського як важливого свідомісного форпосту у боротьбі за незалежність Української держави.

Ініціаторами проекту виступають Вячеслав Полятинчук, Анатолій Паладійчук  та Дмитро Бабюк.

Також у планах проекту «Присяга 1919» створити художній/документальний фільм, випустити пам’ятну монету та видати книгу про події 1919 року в Кам’янці-Подільському.

uk.m.wikipedia.org

4 грудня на 64-й сесії міської ради Кам’янця-Подільського відбулась перша публічна презентація проекту. Депутати підтримали звернення до Президента і Кабінету Міністрів щодо сприяння у фінансуванні спорудження меморіалу «Присязі на вірність Україні».

Також автори проекту продемонстрували відзнятий режисером Андрієм Зайцем промо-ролик проекту.

Голова міської «Просвіти» Вячеслав Полятинчук вручив брендовану футболку міському голові Михайлу Сімашкевичу та передав такі ж футболки Президенту України Петру Порошенко та Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману із запрошенням долучатись до команди проекту«Присяга 1919».

Футболки також передадуть Володимиру Вятровичу, який вже є членом команди проекту, і новообраному Президенту Світового конгресу українців Павлу Ґроду разом з листом-пропозицією про співпрацю.

Ознайомитись з текстом присяги на вірність можна на офіційному сайті проекту.

Детальний опис подій періоду УНР в історії Кам’янця-Подільського читайте у матеріалі Ірини Пустиннікової «У статусі столиці. Кам’янець-Подільський став останнім прихистком УНР».

Фото на головній з сайту korrespondent.net

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

23
0

Поділитися з друзями:

реклама