25 Листопада 2020 | 329

Постійне світло як зручний спосіб створення умов для студійної фотографії

Постійне світло – будь-який штучний освітлювальний пристрій, який залишається ввімкненим протягом тривалого періоду. Наприклад, настільна лампа, верхнє світло, ліхтар. У фотографічній справі постійне світло з різними модифікаторами допомагає під час зйомки, щоб забезпечити потрібний малюнок. Це зручне і логічне рішення для фотографів-дебютантів, а також для відеооператорів-початківців.

Постоянный свет круг Falcon

Його антипод – імпульсний тип освітлення, який миттєво активізується, коли виконавець створює кадрове зображення.

Позитивні особливості постійного освітлення

Фахівці йменують постійне світло підвалинами вправної предметної фотографії.

Його переваги:

 • Приємність. Безперервний світловий потік у вмілих руках в багатьох випадках з успіхом замінює шокуючі для людей зі слабкою психікою спалахи.
 • Прийнятна ціна. Базовий комплект коштує дешевше, ніж аналогічний стосовно імпульсного освітлення.
 • Візуалізація. Мобільність приладу дозволяє побачити, як буде виглядати майбутня світлина.
 • Універсальність. Підходить для відеозйомки.

Типи постійного освітлення

Наразі попитом користуються флуоресцентні, галогенні, світлодіодні джерела.

Флуоресцентна (люмінесцентна) лампа

Це – бюджетна версія устаткування, яка відповідає природному освітленню. Характеризується мінімальним енергоспоживанням та нагріванням, тому вона є відмінною альтернативою «галогенці». Панель може мати горизонтальну або вертикальну модифікацію, напрямні шторки або окремі лампи різної потужності, які використовуються в комплекті з софтбоксом або октобоксом.

Перший варіант є стаціонарним, його зазвичай використовує фотостудія. Другий більш затребуваний щодо вуличної зйомки, бо обладнання без проблем транспортується. Флуоресцентне світло відносять до холодного денного спектру, використовуючи заради приглушення заднього фону або як м’яке освітлення.

Галогенна лампа

Це прилад розжарювання набагато більшої потужності, який здатен функціонувати при постійній температурі 3200 К. Він створює приємний, теплий відтінок, але подібні блоки суттєво гріються, тому варто бути обачним. До того ж продуктивні джерела вимагають застосування особливих, жаростійких модифікаторів.

Лампа використовується під час фотосесії, групової відео- та кінозйомки. Будь-яка фотостудія розташовує галогенну апаратуру завдяки спеціальним надійним кріпленням.

Світлодіод (LED)

Найпопулярніший в світі варіант з низкою доречних переваг. Між іншим, багато сучасних моделей мають регулювання інтенсивності й температури світіння, забезпечуючи холодне світло. Водночас вони без модифікаторів більш компактні в порівнянні з флуоресцентними і галогенними виробами. Також характеризуються низьким енергоспоживанням та безпечністю.

Особливо актуальні діодні прилади у студії – такий проект з економічної точки зору досить швидко себе виправдовує. Термін дії тут набагато вище, до того ж LED-технологія не потребує додаткових експлуатаційних витрат.

Відносно потужності – не завжди чим більше, тим краще. Трапляється, коли зйомка не потребує рясного світла. Тому не варто відразу обирати багатоватний освітлювач, особливо якщо доводиться працювати в невеликому приміщенні.

Освітлювальні комплекси

Щоб придбати студійне освітлення, належить визначитись, скільки джерел світла потрібно.

Задля драматичного освітлення досить одного джерела з використанням складного, якісного відбивача. Набір з двох ламп – непогане технічне рішення, де одна виконує функцію малювання, а друга – заповнювання фону або здійснення контражуру. Три освітлювача дадуть найбільшу кількість варіантів для креативного використання світла.

Ідея в тому, щоб до ключового джерела поступово додавати допоміжні. Чим більше ламп буде задіяно, тим виразнішим вийде зображення на світлині. Недолік такої системи полягає в складності налаштування та обслуговування, тому вона створюється переважно для стаціонарного використання.

Плюси інтернет-крамниці

Тут є можливість наочно замовити товар для фотостудії або вуличної зйомки в широкому асортименті з низкою функціональних можливостей. Номенклатура є ринково орієнтованою:

 • F&V. Пропонуються інноваційні розробки, виконані в шляхетному дизайні.
 • Menik. Цікава південнокорейська продукція, яка відповідає міжнародним стандартам.
 • Micropro. Студійне обладнання із захистом від перегріву для аматорської та професійної зйомки.
 • Falcon. Бренд для творчих митців. Має багаті можливості налаштування, тому задовольнить вимогливих професіоналів.

Підсумки

 1. Постійне освітлення – абетка аматорів, які прагнуть згодом опанувати професійну зйомку. Зручна для тих, хто також знімає відеоролики (в тому числі, для відеоблогу).
 2. Різні типи постійного освітлення мають різну колірну температуру: традиційні галогенні більш теплу, флуоресцентні – більш холодну. Світлодіоди зазвичай також працюють в більш холодному спектрі, але деякі нові моделі мають функцію налаштування колірної температури.
 3. Незважаючи на певні мінуси, завдяки вдалому балансові «ціна-якість» галогенне освітлення найбільш розповсюджено. Індекс передачі кольору флуоресцентних пристроїв в середньому нижче за інші типи. Світлодіодні джерела працюють за енергозберігаючими технологіями, проте дорожчі, а потужність світлового потоку в більш дешевих моделях нижче, ніж в «галогенках».
 4. Обов’язково треба звертати увагу на індекс передачі кольору, показник якого мусить бути не менше «90».
 5. Гідним початком буде студійний набір з двох джерел освітлення (малюючого та допоміжного). Далі джерела можна додавати, виходячи з переконань і задумів автора.
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: