Відеокарта – незамінна деталь комп’ютера, без якої неможливе його нормальне функціонування. До її функцій належить перетворення електронних даних у відеосигнал, розвантаження оперативної пам’яті та процесору, візуалізація зображення і виведення його на екран.

Властивості та функції
Саме відеокарта на ПК відповідає за побудову та виведення на монітор тривимірного зображення. Кожний відеопроцесор має набір параметрів. Сюди входять:
- Графічний процесор. Саме тут будуються розрахунки для побудови тривимірної картинки. GPU – основа, оскільки саме від нього залежить загальна потужність відеокарти.
- Відеоконтролер. Формує зображення в пам’яті та обробляє команди центрального процесору.
- Відеопам’ять (VRAM). Її називають ще кадровим буфером, в якому зберігається створене зображення, що виводиться на екран.
- Відео-ROM. Саме тут зберігаються дані BIOS, шрифтів екрану та інша інформація, що потрібна для роботи.
- Система охолодження. Оскільки відеокарта нагрівається набагато сильніше, ніж інші деталі комп’ютера, вона має свою систему охолодження.
Перераховані компоненти є в кожній відеокарті, оскільки саме вони забезпечують її належне функціонування.
Класи
Всі GPU, які наразі існують, поділяються на три класи:
- Ігрові. Цей вид найпопулярніший і частіше за все використовується фанатами відеоігр. Але крім цього, такі відеокарти підходять і для звичайних процесів, наприклад, перегляду фільмів у високій якості чи будь-яких інших.
- Професійні. Вони використовуються для роботи зі спеціалізованими програмами, наприклад, для моделювання. На відміну від інших, даний клас може впоратися з вузькопрофільними задачами, тому і використовується саме профільними спеціалістами.
- Офісні. Такі плати належать до сегменту бюджетних і призначені для навчання, офісної роботи чи серфінгу в інтернеті.
В залежності від роду занять, кожен користувач підбирає собі необхідну карту. Варто розібратися в цьому питанні, щоб підібрати необхідну деталь.
Як вибрати відеокарту
При пошуку відеопроцесора треба звернути увагу на такі характеристики:
- Пам’ять. В залежності від призначення ця цифра може бути від 0,5 до 24 ГБ.
- Частота чіпу відеопроцесора. Ця характеристика вважається дуже важливою, оскільки чим вона вища, тим краща швидкість роботи.
- Тип відеопам’яті. Зараз можна знайти відеокарти з типом пам’яті від GDDR2 до GDDR6. У найкращих моделях швидкість передачі даних складає 16 Гбіт/с.
Характеристик, на які варто звертати увагу, дуже багато. Щоб краще зрозуміти та розібратися з вибором, варто звернутися за консультацією саме до продавця, який підкаже найкращий варіант.