Пониження рівня слуху більш помітне, ніж слуховий апарат. Ретельно підібраний пристрій дозволить покращити якість комунікації та налагодити контакт з оточуючими. Спробуємо розібратись, яке підводне каміння може очікувати потенційного користувача при виборі оптимальної моделі, та чим варто керуватись в момент прийняття рішень.
Головні критерії вибору
Спочатку на ринку з’явились аналогові пристрої, які перетворюють звукові хвилі в електричні імпульси, посилюють їх та передають у внутрішнє вухо. Технічні можливості таких моделей досить низькі. Пізніше були створені цифрові пристрої з кращою якістю звуку, ширшим спектром доступних для розрізнення сигналів. Ціни на слухові апарати залежать від багатьох параметрів, значною мірою на вартість впливає різновид конструкції. Виділяють три основні типи будови пристроїв:
- завушні;
- внутрішньовушні;
- внутрішньоканальні.
Завушні моделі найдешевші, підходять для пацієнтів будь-якого віку, не мають протипоказань. Вони складаються з двох частин, одна з яких розташовується за вухом, а інша – в зовнішньому слуховому проході. Така конструкція дуже помітна, може викликати моральний та фізичний дискомфорт при носінні. Внутрішньовушні дорожчі, але більш зручні, та менш видимі для оточуючих. Апарати цього виду вставляються у вухо як безпровідні навушники, акумулятор та процесор розміщується всередині. Дітям та літнім людям не рекомендують їх використовувати.
Самими дорогими та водночас комфортними є внутрішньоканальні пристрої, які практично непомітні завдяки розміщенню у слуховому проході. Завдяки індивідуальному зліпку форма ідеально підходить для носія апарату. Але ця модель має найбільший ряд протипоказань, у тому числі по віковому фактору.
Як визначити найкращий слуховий апарат?
Самостійне вивчення асортименту представлених на ринку апаратів буде корисним та важливим. Але незнання нюансів може привести до помилкового вибору. У результаті виникнуть ускладнення, які потребують додаткового тривалого лікування. Кваліфіковані слухопротезисти центру «Беттертон» допоможуть виявити індивідуальні характеристики, урахувати їх, та знайти відмінний слуховий апарат.
Лікар врахує ступінь пониження слуху, встановить різновид проблеми (одностороння, двостороння, ідентична у кожному вусі чи асиметрична). Огляд за допомогою професійного обладнання дозволить чітко назвати діапазони частот, які потребують корегування. Особлива увага звертається на супутні захворювання та інші персональні показники.
Звукопосилюючий пристрій – серйозна покупка. Необхідно відповідально підійти до діагностики, виділити час на консультацію лікаря та скористатись його рекомендаціями щодо зручної у конкретному випадку моделі. При такому алгоритмі дій слуховий апарат подарує радість комфортного спілкування та надихне на нові звершення.