27 Січня 2021 | 569

Няня: особливості та переваги професії

Нянею називають людину, яка доглядає за чужими дітьми, стежить за режимом харчування, розважає та навчає їх. Зазвичай у професію йдуть жінки середнього та старшого віку, які мають педагогічну або вищу освіту. Існує декілька типів нянь:

  1. Класична («денна»). Вона працює з ранку до вечора. В обов’язки входить годування дитини, доставлення в садочок, школу або на гуртки, проведення різних занять і розвивальних ігор.
  2. Нічна, яка стежить за малюком з вечора до ранку. Зазвичай таку няню наймають батьки, які працюють у нічну зміну.
  3. Постійна. Проживає у квартирі або будинку з малюком і стежить за ним цілодобово. По суті, стає членом сім’ї.
  4. Хатня робітниця. Така няня не просто стежить за малюком, але й займається веденням домашнього господарства. Вона може мити посуд, прибирати в будинку, готувати їжу, прасувати речі та ін.

Робота нянею – це важка праця, яка підходить далеко не кожному. До дитини треба знайти індивідуальний підхід, завоювати її довіру та прихильність.

Переваги професії

До плюсів даної роботи відноситься стабільний, постійний оклад (зазвичай няня працює з малюком декілька років поспіль), а також відсутність вікових обмежень. Доглядати за дитиною можуть навіть пенсіонери. Паралельно з роботою можна вчитися й підвищувати свою кваліфікацію, що призведе до зростання заробітної плати. Нерідко няню наймають за умови проживання, що дозволяє економити значні кошти, особливо якщо у вас немає своєї квартири.

З мінусів можна виділити складності спілкування з дитиною та батьками, а також високий рівень відповідальності. Якщо з малюком щось станеться, то звинувачувати в цьому будуть саме няню. Щоб не допустити нещасних випадків, потрібно бути максимально уважною, постійно стежити за вихованцем, налагодити з ним повноцінний зв’язок і домогтися взаєморозуміння.

Особливості професії

Щоб стати хорошою нянею, необхідно по-справжньому любити дітей, бути охайною, акуратною та порядною. Навчання на цю професію не проводиться, хоча в останні роки з’явилися спеціальні курси в приватних закладах. Для того щоб працювати з дітьми, вам стане в пригоді медична або педагогічна освіта.

Щоб підвищити рівень оплати, няня може вивчити іноземні мови, правила етикету та освоїти гру на музичних інструментах. Незайвими будуть логопедичні знання. Подібні навички бажано підтверджувати дипломами: у цьому випадку вас можуть запросити до родин із середнім і високим рівнем достатку, що позначиться на заробітній платі.

Перспектив у няні небагато, але все ж вони є. Якщо навчатися й отримувати хороші рекомендації, то буде рости й розмір оплати праці. Також при досягненні певного досвіду можна відкрити власне агентство та надавати послуги сім’ям, отримуючи певну винагороду з кожної закритої вакансії.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама