15 Березня 2019 | 98

Найважливіше про шпалерний дріт для рослин

У саду та на городі завжди росте певна кількість трав, кущів та дерев, котрі без спеціальної опори та підв’язування не можуть повноцінно розвиватися і тим більше – давати щедрі врожаї. Як же бути садівнику у такій ситуації і що обрати для підв’язки пагонів та гілок? Про це ми розповімо далі.

При вирощуванні огірків, томатів, або інших однорічних культур, для їх підтримки цілком вистачить агрошнурка (кембрика). Але, якщо доводиться працювати із рослинами з грубими та міцними стовбурами і гілками, для їхньої підв’язки вже більше підійде міцний металевий або поліестеровий дріт.

Переваги шпалерного дроту:

  • висока міцність;
  • довговічність;
  • можливість працювати з виноградом, різними кущами;
  • простота у монтажі та демонтажі;
  • надійність.

Які рослини потрібно фіксувати дротом

Ті, види та сорти, котрі схильні до вилягання, потребують допомоги з боку людини. У першу чергу сюди слід віднести виноград, ожину, малину, хміль, деякі плодово-ягідні кущі та дерева.

Найчастіше шпалерні дроти використовують на плантаціях, у фруктових садах, розплідниках, виноградниках. Однак, без цього засобу не обійтися також дачникам та селянам. Якщо Ви бажаєте отримувати чудові врожаї, дуже ретельно обирайте матеріал. Це дозволить підтримувати гілки, стовбури та пагони у потрібному положенні, запобігатиме їхньому падінню на землю.

Кріплення дроту для шпалер

Добре затягнути кріплення допоможе спеціальний інструмент для фіксації шпалерного дроту. Зубчастий привід, особливий механізм та ергономічні ручки такого інструменту, дозволяють майстру виконувати натяжку дуже гарно і без надмірних зусиль. Для правильного монтажу також знадобляться замки. Використовуючи такі засоби у роботі, ступінь натягу дроту можна відрегулювати за короткий час. В ручному режимі так якісно зробити подібне завдання фактично неможливо. Переважно такі завдання виконують чоловіки.

Наші поради щодо вибору товару

Стальний, оцинкований, поліестеровий чи інший тип дроту варто обирати обдумано. Адже, на українському ринку тепер можна знайти величезну кількість товарів сумнівної якості, виготовлених виробниками з нехорошою репутацією. Купивши дешевий матеріал, Ви можете зіткнутися із проблемою провисання, деформації, обривів, пошкоджень рослин тощо. Запам’ятайте – хороший дріт для закріплення рослин мусить мати спеціальне маркування, бути якісним, надійним та довговічним. Такий зразок слід замовляти у перевірених компаній, як наприклад, у Клубі Рослин. Важливо також при виборі дроту звертати увагу на діаметр, довжину, особливості сплаву.

Незважаючи на те, що видів кріплень для шпалер існує багато, професіоналам найкраще використовувати сертифіковані та якісні одиниці. До таких належать зразки брендів Bekaert Bezinal, Gripple AKO, Siat Agripol. На відміну від підручних засобів та звичайних дротів, які створені для інших галузей, садові різновиди виготовляють з врахуванням фізіологічних потреб різних культур.

Пам’ятайте – від якості шпалерового дроту та правильності його монтажу залежить здоров’я рослин, за якими здійснюється догляд, зовнішній вигляд, рясність цвітіння та урожайність.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: