17 Жовтня 2017 | 1033

Вибори по-новому: на Кам’янеччині в депутати балатуються «фейкові» кандидати

Спостерігачі Громадянської мережі «ОПОРА» встановили, що частина кандидатів від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» на виборах у деяких громадах Хмельницької області не подавала заяв для реєстрації їх кандидатами. Як з’ясувалося, усі особи в 2015 році балотувалися в депутати до Хмельницької міської ради від УКРОПу.

Про це повідомляє ГМ «ОПОРА».

У Кам’янець-Подільському районі до Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради від УКРОПу балотуватимуться Леонід Бриндіков, Тетяна Козік та Олексій Іваненко. Ці кандидати повідомили спостерігачеві «ОПОРИ», що вони вперше чують про свою участь у виборах. Ніхто з них не писав відповідної заяви, не подавав фотографій, копій документів та декларації про доходи.

Аналогічна ситуація на виборах до Городоцької міської ради ОТГ та Олешинської сільської ради ОТГ.

У поданнях до ТВК в частини з перелічених кандидатів були помилково вказані 1-2 цифри номера телефону, зазначене неактуальне місце роботи (станом на 2015 рік). Одна кандидатка зауважила, що її фото і декларація використані з виборів 2015 року. Інша повідомила, що взагалі не може брати участі у виборах, оскільки перебуває за кордоном, де оформлює документи на постійне місце проживання.

Як зазначають в «ОПОРІ», усіх цих кандидатів об’єднує один факт: у 2015 році вони були кандидатами в депутати від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» до Хмельницької міської ради.

Як відзначає радниця з юридичних питань Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Коцюруба, заяви на згоду кандидатів балотуватися та декларації кандидатів, які додаються до подання на реєстрацію кандидатів належать до виборчої документації, таким чином їх підроблення має ознаки злочину передбаченого ч. 2 статті 158 КК України. Підроблення виборчих документів карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або  займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Нагадаємо, що вибори до об’єднаних територіальних громад заплановані на 29 жовтня 2017 року.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

2
10

Поділитися з друзями:

реклама