15 Березня 2017 | 346

На Кам’янеччині орендна плата за землю була занижена в 7 разів

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог законодавства при використанні земель державної власності, розташованих на території Гринчуцької сільської ради Кам’янець-Подільського району.

Встановлено, що на підставі розпорядження Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації ще у 2006 році приватному підприємству передано в користування земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 69 га.

Як повідомляє прес-служба Хмельницької області, нормативна грошова оцінка орендованої землі складає майже 4 млн. гривень. В той же час, ставка орендної плати у договорі нижча від встановленої законодавством.

Орендна плата за користування цією землею становила 17 тис. грн. в рік та тривалий час не змінювався. Хоча, відповідно до вимог Податкового кодексу України, вона повинна бути всемеро більшою.

«За вказаних обставин місцевий бюджет та територіальна громада недоотримувала значну суму коштів», – повідомив заступник керівника місцевої прокуратури Олександр Гончар.

Тому прокуратура звернулась до суду з позовними вимогами про внесення змін до зазначеного договору оренди та збільшення плати за користування землею.

Постановою господарського суду Хмельницької області позицію прокуратури підтримано. Відтепер розмір орендної плати становитиме 114 тис. грн. на рік.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

4
6

Поділитися з друзями:

реклама