25 Квітня 2019 | 1183

Мужило про суд над експерткою у справі «рюкзаків Авакова»: «Я не розумію, що тут відбувається»

25 квітня у Кам’янець-Подільському міськрайонному суді відбулось чергове підготовче засідання у справі експертки Надії Бугрової, відомої по справі «рюкзаків Авакова».

Нагадаємо, що потерпілим у справі, яка розглядається в Кам’янці-Подільському, є Володимир Мужило, керівник ТОВ БК «Поділля-Трансбуд». Надія Бугрова ніби-то завдала шкоди його підприємству на суму 5 тисяч гривень, які Мужило сплатив за проведення експертної оцінки. Насправді ж відомий у місті будівельник немає жодних претензій до Надії Бугрової.

Не розумію, що тут відбувається, – зазначив пан Мужило під час судового засідання. – Кримінальна справа проти тих, хто дійсно завдав нам збитків, є, але вона не рухається вже 6 років. А тут військова прокуратура взялась розслідувати експертну оцінку, яку проводив «Правозахист» ( авт. – співробітником є Надія Бугрова). Я не розумію, чому я тут, і що військові мають до мого об’єкту.

Проте суддя Володимир Черепахін залишив без уваги слова «потерпілого». Він також відхилив відвід військових прокурорів, на якому наполягав адвокат Надії Бугрової Віктор Чевгуз. Цього разу військові прокурори змогли надати оригінали постанов, згідно з якими саме військова прокуратура веде справу Бугрової. Постанови були підписані безпосередньо Генеральним прокурором Юрієм Луценком та військовим прокурором Хмельницького гарнізону підполковником юстиції Олексієм Стражником. Але той факт, що підприємство «потерпілого» Мужила не має відношення до об’єктів Міністерства оборони, знову ж таки суд залишив без уваги.

До того ж адвокат Віктор Чевгус наголосив на порушенні правил територіальної підсудності, адже фірма «Правозахист», де працює Надія Бугрова, знаходиться в Києві, а тому справа, на його думку, повинна розглядатись саме у столичному суді. Він вимагав повернути обвинувальний акт прокурорам, але йому було знову ж таки відмовлено.

Тоді Віктор Чевгус був змушений звернутись до суду з проханням направити клопотання у Верховний суд України з вимогою вирішити, де в подальшому буде розглядатись справа проти Надії Бугрової.

Отож, чекаємо на рішення вже Верховного суду України. І все це в той час, як «потерпілий» Володимир Мужило втомився повторювати, що немає жодних претензій до Надії Бугрової. Під час всього судового засідання він повністю підтримував рішення її правозахисника.

Нагадаємо, що Надія Бугрова – це та сама експертка, яка встановила реальну вартість рюкзаків для Нацгвардії у розмірі 555 гривень, у той час як міністерство Авакова заплатило у 5 разів дорожче — по 2899 гривень за штуку. Таким чином державі було завдано збитків на понад 14 млн гривень. Саме висновки Бугрової лягли в основу справи, за якою мало не засудили сина Авакова Олександра та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря. Проте Спеціалізована антикорупційна прокуратура «вчасно» закрила справу за відсутністю складу злочину. А покарання поніс лише друг Авакова-молодшого Володимир Литвин – директор фірми «Дніпровенд», яка й займалась виготовленням рюкзаків. Він пішов на угоду зі слідством, взяв усю провину на себе та отримав лише 2 роки випробувального терміну.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

1
21

Поділитися з друзями:

реклама