24 Січня 2018 | 1710

Музей показав пляшки від пива, яке варилось у Кам’янці-Подільському в ХІХ ст.

24 січня відзначається День поціновувачів пива в алюмінієвих банках. Саме в цей день у 1935 році в США розпочався продаж пива в банках з алюмінію.

На своїй сторінці у Facebook Кам’янець-Подільський національний музей-заповідник продемонстрував пляшки, в які розливалось пиво, зварене на Поділлі в ХІХ ст.

pyvo

Так, у фондосховищі музею знаходяться фірмові скляні пивні пляшки пивзаводу, що побудувала баронеса Евеліна Юній у 1872 році в Кам’янці-Подільському та медопивоварного заводу міста  Зіньків Подільської губернії, створеного вихідцем з Моравії Вацлавом Девішеком у 1888 році.

puvo3

реклама

Відомо, що пиво у Кам’янці-Подільському варили з ячмінного солоду. Було світле пиво та темне, яке виготовляли з карамельного солоду. Продукт розливали в бочки та фірмові пляшки, на яких зображувався вензель власника. Також тут готували напій з бджолиного меду, який виготовляли за рахунок бродіння.

Фото пивзаводу у Кам'янці-Подільському з сайту kampod.at.ua

Фото з сайту kampod.at.ua

З реконструкціями та розвитком у 1960-ті на пивоварному заводі збільшився асортимент та кількість продукції – варили Жигулівське, Українське, Ризьке, Подільське, Ячмінний колос та Московське.

puvo122

У 1974 році була розроблена документація на будівництво більшого пивзаводу, але грошей на будівництво так і не виділили.

У 1976 році старий завод через аварійний стан закрили. Устаткування забрали Хмельницький і Хотинський пивзаводи, дещо пішло на металобрухт.

puvo4-1

Сьогодні корпус заводу є пам’ятником архітектури епохи промислового підйому.

У матеріалі використано дані журналіста, краєзнавця Олега Будзея

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: