25 Жовтня 2021 | 185

Монтаж поліпропіленових труб: 5 розповсюджених помилок

Для заміни комунікаційних мереж у приватному будинку або квартирі використовують сучасні міцні матеріали, серед яких особливої популярності набула труба поліпропіленова. Для зменшення вартості ремонту монтаж систем водопостачання та опалення можна здійснити власноруч. Щоб уникнути технічних недоліків, дізнайтесь про 5 розповсюджених помилок, яких припускаються початківці у разі ігнорування правил зварювання і технології укладання.

1. Недостатня підготовка

У приміщенні, де проводяться ремонтні роботи, завжди багато пилу, цементної крихти та сміття. Все це осідає на трубах, підготовлених для заміни комунікаційних мереж. Перед зварюванням очистіть всі матеріали від бруду, пройдіться вологою тканиною по всій поверхні, ретельно її просушіть та обробіть розчинами для видалення жирового шару. Герметичність з’єднання забезпечується лише у разі дотримання таких правил. Якщо залишились частинки бруду або краплі води, через деякий час труби починають протікати.

2. Неправильне зварювання

Найпоширенішою проблемою, яка виникає після заміни труб, є слабкий тиск у водопроводі. Іноді вода зовсім не ллється з крану. Це може статись, коли не витримується рекомендований час та температура зварювання. З’єднання забезпечують за допомогою спеціального пристрою, який нагріває внутрішню і зовнішню частини розтруба. Якщо перетримати виріб, труба частково розплавиться та стане занадто вузькою. Це стане перешкодою для оптимального тиску води. Добре, коли проблемна ділянка відкрита. Виправити таку ситуацію можна за допомогою проведення повторного монтажу із заміною пошкодженої частини труби. Важче усунути недоліки, коли ремонт уже завершено, а комунікації замуровані в стіну або у підлогу. В таких випадках доведеться відновлювати ремонтні роботи, розбивати покриття та здійснювати повторний монтаж окремої частини.

3. Прокрутка труби

Завчасно скорегуйте положення труби, надійно зафіксуйте та тільки після цього розпочинайте зварювання. У разі прокручування виробу в апараті поверхня пошкоджується, труба деформується. Це призводить до зменшення міцності з’єднання.

4. Створення нероз’ємних з’єднань

Багато майстрів-початківців припускаються помилки, використовуючи різьбову поліпропіленову муфту для з’єднання труби та металевого стояка, здійснення подальшого монтажу розводки. На жаль, коли у місці з’єднання буде помічено протікання, усунути його легко не вдасться, бо прокрутити муфту буде неможливо. Щоб попередити такі проблеми, використовуйте виключно роз’ємні з’єднання.

5. Недотримання рекомендованої температури зовнішнього середовища

Для якісного монтажу дуже важливо виконувати рекомендації щодо дотримання температурного режиму. У приміщенні має бути тепло. Якщо температура нижча +10 градусів, спочатку прогрійте його за допомогою обігрівачів, а потім розпочинайте проводити пайку.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: