
Мільйон від «Кусаноне» для Кам’янця пройде через фонд Мельниченка-Сімашкевича
Кам’янець-Подільський отримає від Японії понад 1,3 млн.грн на капремонт двох дошкільних навчальних закладів міста. Серед декількох благодійних організацій, які подавались на грантову програму, переміг фонд Мельниченка-Сімашкевича «Ми – кам’янчани». Щоправда, дізнатись «конкурентів» фонду-переможця виявилось не так просто. Хто, що, скільки і куди? Вашій увазі хроніка реалізації проекту «Кусаноне».
Кам’янець і «Кусаноне»
Профільний департамент освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради подавав заявку на участь в грантовій програмі гуманітарної безпеки «Кусаноне», яка фінансується урядом Японії. Місто просило допомоги в японської сторони для капремонту ДНЗ №2 та ДНЗ №15.
У вересні минулого року в Кам’янець приїжджала координатор «Кусаноне» Бушма Анна Михайлівна з метою огляду закладів управління освіти і науки, які пройшли перший етап відбору на грантову допомогу.
В лютому стало відомо, що заклади міського управління освіти і науки стали переможцями конкурсу. Місто має отримає фінансування для капітального ремонту фасаду з утепленням в ДНЗ №2 та капітального ремонту даху, фасаду та системи водовідведення і каналізації в ДНЗ №15.

Посол Японії та очільник БФ Віталій Белінський
13 березня 2017 року
«У місті Києві відбулася урочиста церемонія підписання грантової угоди в рамках проекту, започаткованого урядом Японії «Кусаноне» з благодійним фондом «Ми – кам’янчани». Почесну місію від нашого міста здійснив виконавчий директор фонду Віталій Белінський…Від імені громади Кам’янця, безпосередньо міського голови Михайла Сімашкевича та народного депутата Володимира Мельниченка, який щоденно опікується питаннями освіти, подякував за підтримку послу Японії секретар міської ради Дмитро Васильянов, який взяв участь в урочистому підписанні угоди», – відповідне повідомлення було оприлюднено на сайті міськради 14 березня.
Загалом, це офіційна хроніка реалізації гранту.
За час підготовки до участі в програмі не було жодної інформації про розмір фінансової допомоги від Японії. Також після підписання договору вперше з’явилась згадка про благодійний фонд «Ми-кам’янчани».
Спробуємо розібратись у всіх цих нюансах.
Гроші. Скільки і куди
Секретар міської ради Дмитро Васильянов в коментарі Vdalo.info пояснив, що дошкільний навчальний заклад №2 отримає від уряду Японії 1 мільйон 112 тисяч 430 гривень. За дані кошти буде проведено капітальний ремонт дитсадка із заміною вікон, дверей та системи водопостачання.
ДНЗ №15 отримає на капремонт закладу майже 205 тисяч гривень.
Виконавця ремонтних робіт визначає сторона інвестора за пропозицією міста. Васильянов стверджує, для цього не проводитимуться торги через ProZorro, Кам’янець просто надав комітету «Кусаноне» «декілька ймовірних підрядників».
Благодійний фонд «Ми-кам’янчани»
Як випливає з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, БФ «Ми-кам’янчани» було зареєстровано в травні 2013 року. Засновники – міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич, народний депутат Володимир Мельниченко та власник одного з місцевих ЗМІ Олег Гільовський.
Керівник фонду – Віталій Белінський. Юридична адреса фонду – м. Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова, 12/1.
За інформацією проекту «Посіпаки», який має у своєму розпорядженні базу даних помічників народних депутатів України, пан Белінський перебував помічником нардепа Мельниченка протягом 7 та 8 скликання Верховної Ради.
За даними бізнес пошукового ресурсу «Youcontrol», першим очільником фонду «Ми-кам’янчани» був Мельниченко.
Примітно, що контактний номер телефону фонду також використовує газета «Вечірній Кам’янець», БФ «Кам’янець – столиця доброти» та скандально відоме в місті громадське формування «Міська варта».
Коментар Белінського
Зателефонувавши за контактним номером, який зазначений в офіційному Реєстрі, слухавку взяв один із засновників фонду Олег Гільовський. Вже він перенаправив нас до очільника БФ Віталія Белінського.
«Жодних коштів з гранту не передбачено на потреби благодійного фонду. Ми просто виконуємо роль посередника», – пояснює Белінський.
Водночас очільник благодійного фонду не зміг назвати виконавця ремонтних робіт.
«Кошти з Японії ще не перераховано. Поки я не можу сказати, хто виконуватиме ці роботи», – лаконічно сказав керівник.
Чому вибрали фонд «Ми-кам’янчани»
«Уряд Японії не працює з бюджетними установами через казначейство, а співпрацює з громадськими організаціями та фондами, – стверджує Дмитро Васильянов. – Ми подаємо 3-4 пропозиції стосовно фондів, а Японія сама обирає з якою організацією працювати».
Щоправда, Vdalo.info так і не вдалось дізнатись, які саме благодійні фонди та громадські організації, окрім «Ми-кам’янчани», були запропоновані уряду Японії.
Дмитро Васильянов порадив звернутися з даного питання до начальника управління освіти і науки міськради Світлани Старченко, яка, натомість, порекомендувала зателефонувати до радника міського голови Володимира Хмелюка.
«Ми-кам’янчани» – це єдиний із запропонованих фондів, який вже виграв два міжнародні гранти», – пояснює Хмелюк, водночас рекомендуючи дізнатись назви інших фондів у …Світлани Старченко.
Ми вже готуємо інформаційний запит з проханням надати повну інформацію стосовно підрядника, який виконуватиме ремонтні роботи, та громадських організацій і фондів, які місто рекомендувало на розгляд комісії проекту «Кусаноне».