19 Липня 2018 | 1489

Медзаклади Кам’янця-Подільського не потрапили в першу хвилю медреформи

13 липня 152 медичні заклади України отримали гроші за обслуговування пацієнтів у липні за новою моделлю фінансування «гроші йдуть за пацієнтом». З них 7  ПМСД  Хмельниччини. Ще два заклади області, які уклали договори з Нацслужбою здоров’я, отримають кошти в найближчі дні через переоформлення ліцензій.

В загальному на 7 закладів, за інформацією прес-служби Хмельницької облдержадміністарції, була отримана сума 8 691 849,65 грн.

Проте медзаклади Кам’янця-Подільського не встигли підписати договори з Нацслужбою здоров’я, тож і далі будуть фінансуватися по субвенції.

У коментарі виданню Vdalo.info начальник управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк зазначив, що затримка із заключенням договору вийшла через технічні причини, які виникли у БУ «ПСМД» та були пов’язані із використанням коштів,  що надійшли по субвенції у першому півріччі 2018 року. Нагадаємо, що службу очолює головний лікар Інна Клим.

Керівництво мало б бути  більш«розторопним», проте лише 6 липня це питання позачергово було включено до порядку денного сесії міської ради, – зазначає Юрій Васильович.

Коли ж гроші почнуть ходити за пацієнтами у Кам’янці-Подільському?

Якщо у Нацслужби здоров’я не буде зауважень до поданих документів, останній квартал 2018 року медики Кам’янця-Подільського працюватимуть вже за новою системою. На це сподівається Юрій Пливанюк та працівники медичних закладів, які останні кілька місяців активно освоювали нову систему та підписували декларації з пацієнтами.

Ті ж заклади, які встигли потрапити в першу хвилю, вже у липні отримали значно більше грошей від НСЗУ, ніж за субвенцією. Про це повідомляють у МОЗ.

Ці заклади відтепер самостійно планують свої витрати, у тому числі заробітні плати медиків, на які відтепер не діють тарифні сітки для бюджетних установ.

Міністерство охорони здоров’я очікує, що збільшене фінансування дозволить керівникам закладів, що першими увійшли у реформу, суттєво підвищити заробітні плати медикам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

1
23

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: