27 Березня 2019 | 683

Медична реформа первинки: у Кам’янці-Подільському підвели підсумки за рік

Першого квітня минає рік від старту реформи в первинних закладах медицини України і Кам’янця-Подільського зокрема. За цей час впроваджено зміни не лише в структурі Центру ПМСД, але й наданні допомоги.

Один із перших етапів реформи – підписання декларацій з лікарями первинної ланки. Як повідомляє прес-служба міської ради, у Кам’янці працює 36 сімейних лікарів, 16 терапевтів та 13 педіатрів. За інформацією директора КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Інни Клим, за останній рік довіра до сімейних лікарів зросла. Дев’ять із них набрали максимальну кількість пацієнтів – 1800.

Станом на сьогодні 65% населення нашого міста вже офіційно мають свого фахівця. Це переважно особи до 18 років і люди пенсійного віку. 50% кам’янчан віком від 18 до 64 років досі не підписали декларації.

Ще один етап реформи – впровадження електронної черги. З червня 2018 року така послуга почала діяти в амбулаторіях сімейної допомоги. Нині система «Електронна черга» дозволяє записатися до вузьких спеціалістів, лікарів перинатального центру, міської дитячої поліклініки. Крім того, записатися на прийом до лікаря можна і в реєстратурі закладів. Якщо пацієнту необхідна невідкладна допомога – вона надаватиметься позачергово.

Коротко про річні результати:

– збільшено фінансування (20,7%) від бюджету галузі;

– зросла середня заробітна плата лікарів та середнього медичного персоналу у 2-2,5 рази;

– збільшилися видатки на пільгове забезпечення медикаментами;

– придбано для амбулаторій комп’ютерне обладнання, меблі, медичний інвентар;

– відкрито амбулаторію сімейної медицини по вул. Суворова, 44.

А реформа рухається вперед: уже з першого квітня 2019 року лікарі зможуть виписувати пацієнтам електронний рецепт. Але тільки тим, хто підписав декларацію. Всі інші потрапляють в так звану «зону ризику». Гроші за ними, відповідно до нової системи фінансування Національної служби охорони здоров’я, йти не будуть.

Медики наголошують: пацієнти повинні зрозуміти, що підписавши декларацію, вони входять в електронну систему і таким чином отримуватимуть всі послуги як на первинному, так і вторинному рівні. Нині серед безоплатних послуг – невідкладна допомога при гострих станах і раптовому погіршенні здоров’я, спостереження та оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому. А також низка інших (детальніше – нижче на ілюстраціях).

Щодо напрямків подальшого впровадження медичної реформи, то це – робота в електронній системі (ті ж самі електронні рецепти, а також листки непрацездатності, медичні картки), продовження виконання урядової програми «Доступні ліки», посилення співпраці із закладами вторинної медичної допомоги, продовження підписання декларацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

12
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: