13 Лютого 2018 | 1928

Марина Порошенко анонсувала створення 26 інклюзивно-ресурсних центрів на Хмельниччині

13 лютого дружина Президента України Марина Порошенко відвідала з робочим візитом Хмельницьку область, зокрема й Кам’янець-Подільський.

У нашому місті зустріч проходила в НВК №3, де в рамках проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» була обладнана сучасна медіатека для дітей із особливими освітніми потребами.

poroshenko2

Медіатека секційно розділена на оснащену комп’ютерами робочу зону та  зону для релаксації. Тут представлений широкий спектр сучасної дитячої літератури та розвиваючих іграшок. Всього в області діє 8 подібних медіатек.

реклама

poroshenko4

Загалом у НВК №3 діє 11 класів з інклюзивним навчанням, у яких здобуває освіту 19 учнів із особливими освітніми потребами. У школі створено окремі приміщення для корекційно-розвивальних занять з психологом, дефектологом та логопедом; відкрито сенсорно-розвивальну кімнату для емоційного розвантаження учнів.

poroshenko7

У Кам’янці-Подільському класи для інклюзивного навчання також функціонують в ЗОШ №7 та ЗОШ №12. Запровадження інклюзивної освіти розпочалось у нашому місті ще у 2010 році.

В ході зустрічі Марини Порошенко із представниками самоврядування області було підписано Меморандум  про створення 26-ти інклюзивно-ресурсних центрів у регіоні на рівні територіальних громад.  Планується, що мережа таких центрів має запрацювати на Хмельниччині вже з 1 вересня 2018 року.

poroshenko5

Оцінюючи результати впровадження інклюзивної освіти Марина Порошенко зазначила, що батьки та діти дуже швидко та позитивно реагують на зміни. І якщо раніше батьки побоювались, як будуть сприймати їхню дитину в школі, чи приділятимуть достатньо уваги, то тепер вони впевнені, що їхні діти завжди зможуть отримати індивідуальну допомогу.

Як мама і як лікар за фахом, я розумію, яка саме допомога потрібна цим дітям, – зазначила Марина Порошенко. – В стислий час ми маємо зробити багато речей та реформ, адже діти не можуть чекати. Кожен втрачений рік, втрачений назавжди.

Довідка. Загальна кількість дітей з особливими освітніми потребами в Хмельницькій області становить 28 735 осіб. У регіоні функціонує 85 інклюзивних шкіл, у яких навчається лише 386 учнів, тобто інклюзивною освітою, за даними ОДА, охоплено 15% «особливих» дітей.

На час приєднання Хмельниччини до проекту Благодійного Фонду Порошенка в області діяло 58 шкіл з інклюзивною формою навчання.

P.S. Після підписання Меморандуму Марина Порошенко підійшла поспілкуватись з мешканцями сусідніх будинків, які чекали на її вихід зі школи.

poroshenko9

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

31
7

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: