4 Грудня 2018 | 234

Котлети та сосиски шкідливі для здоров’я – Супрун

Червоне м’ясо, до якого відноситься м’ясо ссавців, перш за все, свинина, яловичина і баранина, – головне блюдо обіднього столу в багатьох сім’ях. Але чи знали ви, що за котлетами або відбивними, крім смакоти, можуть критися ризики для здоров’я? Ще гірше, коли мова йде про ковбасу або сосиски, так зване процесоване м’ясо.

Зокрема, червоне м’ясо збільшує ризики появи раку товстої кишки, підшлункової залози та простати.

Про це написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Супрун зазначила, що незважаючи на те, що свинина, яловичина і баранина дійсно є джерелом заліза, цинку, багатьох незамінних амінокислот, а також таурину, карнітину, коньюгованих лінолеїнових кислот, креатину та вітаміну В12, така їжа може нанести серйозну шкоду здоров’ю людини.

Люди, які регулярно їдять великі порції червоного і процесованого м‘яса, частіше хворіють на серцево-судинні хвороби, рак і передчасно помирають. Надлишок процесованого м‘яса в раціоні збільшує ризики появи раку товстої кишки, підшлункової залози та простати. Таке м‘ясо містить нітрозаміни та поліциклічні ароматичні вуглеводи — речовини, що мають карциногенну дію, – написала в.о. міністра охорони здоров’я.

Також, вона додала, що коли в раціоні занадто багато білкової їжі, будь-якого походження, в організмі стає більше інсуліноподібного фактора росту, який може брати участь в розвитку пухлин.

Зокрема, аби зменшити ризики поганих наслідків від вживання м’яса, У. Супрун порадила повністю відмовитись або мінімізувати вживання процесованих м‘ясних продуктів та збагачувати раціон бобовими і горіхами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

5
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: