
«Коли земля йде з-під ніг». Як проходить будівництво по вулиці Суворова
«В нас було подвір’я, був якісний паркан, мав з’явитися ще один будинок, натомість земля пішла з-під ніг через будівництво багатоквартирного будинку по сусідству», – звернувся в редакцію Vdalo.info кам’янчанин Юрій Паламарчук.
Його рідні проживають у будинку по вулиці Суворова, 14 у Кам’янці-Подільському. Власник житла та чоловік його рідної сестри Олександр Іргізцев планував збудувати на території домоволодіння ще один будинок, натомість по сусідству розпочалось зведення багатоповерхівки.
«Ми перші отримали усі дозвільні документи для початку будівництва, але ЖБК «Суворова, 16 «Б», 16 «В» теж якимось чином взяло дозвіл на зведення чергового багатоквартирного будинку у нас під вікнами. Тепер ми не можемо будуватись, до того ж втратили частину власної території та паркан», – обурюється чоловік.
Підрядник житлово-будівельного кооперативу – ПП «Капітал-Буд Сучасне будівництво» Валерія Каніцького. Він же, згідно з декларацією про початок будівельних робіт, розробив проектну документацію.
«Проблема в тому, що за містобудівними умовами має бути дотримана відстань у 20 метрів до сусіднього житлового будинку. Проте «Капітал-Буд» проігнорував цю вимогу. Забудовник – сам собі проектант, архітектор і будівельник», – додає Паламарчук, який за відсутності власника будинку намагається «протистояти» компанії Каніцького.
Чоловік не розуміє, як ЖБК змогло отримати необхідні дозвільні документи за таких «кричущих порушень».
«З нами ніхто нічого не узгоджував, у мерії лише розводять руками. Під час першого етапу будівельники фактично знищили підпірну стіну. Після того, як почали рити дев’ятиметровий котлован, рухнула також частина паркану, і тепер край обриву на чотири метри «в’ївся» на нашу територію. Труба водопостачання, каналізація – усе пошкоджено», – зазначив пан Юрій.
Натомість керівник та засновник «Капітал-Буду» Валерій Каніцький заявив в коментарі Vdalo.info, що паркан завалився через неякісно прокладену систему водовідведення, погодні умови та самого Іргізцева.
За його словами, у 2017 році була «аварійна ситуація», коли кам’яний паркан «видувся» через накопичення води всередині. Каніцький запевняє, що кам’яна споруда могла повністю завалитися, тому «Капітал-Буд» її демонтував.
«Згодом ми встановили новий бетонний паркан за власні кошти. Що стосується обвалу біля котловану, то він стався взимку через погану погоду і все ту ж воду, але ми відновимо зруйновану частину після закінчення робіт», – пообіцяв Каніцький.
Він також запевняє, що має усі необхідні дозвільні документи, а відділ архітектури міської ради «просто» видав дозвіл на будівництво обом сторонам.
«Коли ми отримували дозвіл, то не знали, що у Іргізцева вже є документи на будівництво. Проте, він його не розпочав. Той каркас, що встановлений на подвір’ї, не означає початок робіт. У них навіть фундамент не закладений», – додає очільник «Капітал-Буду».
«Філіпчук (Євген Філіпчук – заступник директора департаменту, начальник містобудування та архітектури Кам’янець-Подільської міськради, – Vdalo.info) на нараді у мера (13 червня, – ред.) визнав, що є помилка. В обох легітимні документи. Це просто людський фактор», – спокійно пояснює форс-мажорну ситуацію Каніцький.
Сам Філіпчук у коментарі Vdalo.info про помилку не говорить. За його словами, Іркізцев і ЖБК мали право отримати від департаменту дозвільні документи.
«Ми б затвердили документи навіть третій стороні, і четвертій, якщо б це дозволяло законодавство», – каже чиновник.
Варто зазначити, що через «людський фактор», який потягнув вищевказаний ланцюжок подій, вже зареєстровано дві судові справи.
Так, Кам’янець-Подільський міськрайонний суд навесні призупинив дозвіл на введення будівництва багатоквартирного будинку на час розгляду справи, проте Апеляційний суд наприкінці квітня скасував це рішення.
Друга судова справа розглядається у Хмельницькому окружному адміністративному суді. Сторона Іргізцева також готує третій позов до суду.
«Справа у судах навмисно затягується та саботується, сторона забудовника часто не з’являється, щоб суддя не дав дозвіл на проведення експертизи, яка вкаже на незаконність будівництва», – вважає сторона захисту Іргізцева.
Натомість Каніцький відмежовується від судових справ.
«Капітал-Буд Сучасне будівництво» є третьою стороною у судові справі. Відповідач – ЖБК «Суворова 16 «Б», 16 «В» кожного разу є на суді», – парирує Каніцький.
Щоправда, він забув вказати, що, окрім Євгенії Трембовецької та Світлани Гищук, засновниками ЖБК по вулиці Суворова також є він сам і Валентина Каніцька. Відповідна інформація про засновників розміщена в Єдиному держреєстрі юричних осіб та в аналітичній бізнес-системі YouControl.
«Це тупикові суди, у всіх легітимні документи. Ми намагалися вирішити ситуацію мирно, готові піти на певні умови Іргізцева, хоча новий будинок йому все ж не можна будувати, адже там не витримана відстань. Є багато кам’янчан, які проплатили інвестиційні паї, тому ми будуватимемо у будь-якому разі», – резюмує Каніцький.
Паламарчук ж натомість додає, що оцінити їхні збитки наразі неможливо.
«Матеріальна сторона нас не цікавить, просто хотілося звести сім’ю в одне місце, збудувавши нове житло. Паркан і решту майна ми можемо відновити самі. Сподіваємося на реакцію громади, адже лише суспільна думка може зрушити ситуацію з місця», – підсумовує Паламарчук.
Увага, на відео присутня нецензурна лексика
Наступне засідання щодо забудови по вулиці Суворова відбудеться 6 липня у Кам’янець-Подільському міськрайонному суді.
Наразі можна спрогнозувати, що справа має усі шанси застрягнути у судах різних інстанцій, а будівельні роботи тим часом тривають. Переможцем, ймовірно, вийде той, хто має більше ресурсів та досвіду для марафону на великі дистанції.