13 Грудня 2018 | 211

Кодові емоції фотомитців «Зображення та враження»

Сучасному фотографу складно …. здивувати. Суспільство диктує свої тенденції візуального перенасичення. Картинки, переглянуті мимоволі, навмисно чи похапцем. Тисячі картинок щодня, не враховуючи відеоряду і візуального сприйняття при розмові. Довкола реклами, плакати, банери, флаєри, візитівки, – атака візуалу.

Соціальні мережі також наповнені зображеннями. Стрічка новин і пости майже завжди супроводжуються картинками, фотографіями для підсилення написаного, привернення уваги або «сподобалась картинка, щоб інші також глянули».

А що вже мовити про фотографії професійних митців та аматорів фотосправи. Дійсно шедеври! І мережа дає можливість бачити різні місцини планети Земля, типажі осіб, макросвіт і остання новомодна тенденція, яка захоплює ракурсами – аерозйомка. Це прогрес у фотосправі.  Однак, дещо втрачається… це здивування.

Надскладне завдання – здивувати тим, що сфотографовано.

Інколи фото сприймається, як «нормально», «десь вже бачив/бачила», «ніби нічого особливого». Та ще гірше коли фото залишає байдужим, не викликаючи взагалі ніяких емоцій.

Поборотись із байдужістю вирішили 12 фотомитців, презентуючи виставку «Зображення та враження» із кодом 12.12.12. Співпало. Микола Сідаш, Віктор Пасхаліс, Володимир Стрілецький, Петро Ігнатьєв, Володимир Рудик, Галина Рудик, Роман Уваров, Руслан Романюк, Микола Малишев, Микола Твердохліб, Віктор Вінцерський, Галина Комарніцька.

Особливість фотовиставки – цієї та інших – це надруковані форматні фото. Їх неможливо порівняти із зображеннями на моніторі чи в смартфоні.

Лише живе сприйняття дозволяє збагатитись емоціями на повну!

Поціновувачі фотомистецтва мали можливість спостерігати близько 60-ти робіт, представлених на виставці. Сподіваюсь, що фото не залишили їх байдужими і додали яскравих емоцій візуального сприйняття.

Фотографуйте, знаходьте нові ракурси, дозволяйте собі та іншим урізноманітнювати візуал, віднайти свій код. Код фотографування.

Натхнення вам у стрічку новин і у життя!

Познайомитись з роботами фотомитців Кам’янеччини можна у Виставковій залі по Соборній до 31 грудня.

Галина Комарніцька
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

18
0

Поділитися з друзями:

реклама