24 Липня 2017 | 1057

Кам’янець підтверджує статус першого у Європі міста з ароматом кави

На перехресті Польського ринку та вулиці П’ятницької у Старому місті археологи виявили вже другу кав’ярню 17 століття на території  Кам’янця-Подільського. На думку науковців, вона є найстарішою в Європі.

Традиція кавоваріння з’явилась на Поділлі у період турецького панування. За чотири сотні років різноманітний кольоровий фарфор зберігся майже неушкодженим.

Павло Нечитайло, науковий керівник Кам’янець-Подільської архітектурної експедиції розповідає в інтерв’ю телеканалу «Поділля-центр» наступне:

– Турки були великі майстри покурити тютюну і попити кави. Кав’ярні у них були, щось типу джентльменського соціального клубу. Вони сиділи там по 5-6 годин. Дуже багато курили тютюну і пили дуже багато кави і обговорювали різні справи.

Розкопки свідчать, що це приміщення повністю відповідало культурі епохи бароко: було вишуканим, з великою кількістю кухонного начиння. У тому числі – й з кольорового скла.

Петро Болтанюк, завідувач сектору музею старожитностей Кам’янець-Подільського державного історичного  музею-заповідника переконує:

– Матеріал насправді унікальний і під час оброблення ми будем мати великий матеріал по вивченню цієї окремої частини міста, яка дасть можливість вивчити певні періоди перебудов, забудов ну і давню історію самого міста.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

16
0

Поділитися з друзями:

реклама