Кам’янець готується до театрального фесту: запрошуємо за куліси «КОМОРИ»

Три роки назад фестиваль «КОМОРА» відкрив нову сторінку в театральній історії Кам’янця-Подільського.  Режисер Галина Коротенко  та актори театру «Тандем» – головні організатори фестивалю – не лише змогли повернути популярність та «масовість» театральним виставами у Кам’янці, але й продовжують щороку демонструють глядачам найкращі зразки сучасного театрального мистецтва України.

komora4

Заявки на участь у ІІІ театральному фестивалі «Комора» цього року  подали 43 театри з різних куточків України та навіть Польщі.

У нас немає випадкових вистав або таких, якими ми вирішили закрити «прогалину» в програмі, – коментує прохання назвати найцікавіші вистави фесту Галина Коротенко. – Кожна вистава варта уваги, адже із 43 ми вибрали 19 найкращих.

За словами режисера «Тандему», процес відбору був дуже складним: колективи, що подавали заявки на участь, виявились дуже сильними та різноплановими. При виборі особлива увага зверталась на акторську гру, режисерські задуми та їх втілення на сцені.

Нам хотілось, щоб вистави були зрозумілими глядачу, піднімали важливі для нього питання. Були душевними або ж веселими, щоб глядач міг відпочити, відволіктись від повсякденних думок під час перегляду. Саме тому в програмі «КОМОРИ» мінімум андеграунду та артхаусу.

Проте одна вистава абсурду на фестивалі все ж таки буде – «Вдови» абсурдна комедія за п′єсою С. Мрожека від Творчого об’єднання «DIY-театр», м. Харків. Професійна акторська гра та цікавий режисерський задум безперечно варті уваги глядачів «КОМОРИ».

Серед родзинок фестивалю – пластична вистава театру «Золота молодь» зі Львова, в якому задіяні люди з особливими потребами (субота, 21 жовтня, 11:30). Також до Кам’янця знову приїде київський театр «Splash», який минулого року вразив глядачів виставою «Метро»; цього року актори привезуть на «КОМОРУ» виставу «Сон про осінь» (неділя, 22 жовтня, 18:30). В цьому році на фестивальній сцені виступить також професійний театр з Коломиї «Franсo-ТЕАТР», який покаже сороміцькі історії «Дон Жуана з Коломиї» (субота, 21 жовтня, 19:00).

komora7

Вихід на міжнародний рівень – ще одне досягнення ІІІ театрального фестивалю «КОМОРА». Цьогоріч одну виставу покажуть спільно театри з Польщі та України (вистава «MY», субота, 21 жовтня, 13:30),  ще одну зіграє польський театр і звучатиме вона польською мовою ( театр «SYRENA», вистава «_BIEN_1920», неділя 22 жовтня, 12:20).

Аматорські колективи у порівнянні з професійними, більш гнучкі. Вони швидше відгукуються на сучасні тенденції та актуальні проблеми суспільства, – переконана Галина Коротенко.

 

komora2

Оцінювати вистави театральних колективів буде вже традиційно Володимир Богатирьов, завідувач кафедри театральної режисури Рівненського державного гуманітарного університету, Анатолій Бєлєванцев, заслужений діяч культури і мистецтв України з Хмельницького. Погодилась стати членом журі фестивалю і  Ольга Шлемко, заслужена артистка України, кандидат мистецтвознавства, доцент, професор, викладач Київського національного університету культури і мистецтв. Також у журі Тетяна Бойчук, викладач Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв. Є ще кілька темних конячок, але про них згодом.

Я думаю, в цьому році ми отримали стільки заявок на участь у «КОМОРІ», в першу чергу, через наше ставлення до учасників фестивалю. Адже кожного разу ми намагаємось максимально опікати їх, залучати до екскурсій, обговорень, позапрограмних заходів. У нас вони не почуваються покинутими, як це часто буває на інших фестах, адже ми створюємо для них по-справжньому сімейну, затишну атмосферу.

komora1

Цікаво, що коли ідея провести театральний фестиваль в Кам’янці була лише в зародку, багато хто сприймав її досить скептично. Вважали, що для туристів користі від такого фесту небагато, адже він проходить у залі, а не, скажімо, на площі, де можна паралельно продавати шашлик і заробляти гроші. Тож захід автоматично потрапив в обойму «неперспективних». Про фінансування і мова не йшла. Навіть сьогодні, коли організатори «КОМОРИ» продемонстрували, на що здатні, охочих допомогти небагато.

Знайти спонсорів у Кам’янці-Подільському дуже складно. Особливо, якщо доводиться пояснювати людям, що фінансово ніякого зиску вони з того не матимуть. Звичайно, у нас є меценати, які допомагають у проведенні фестивалю. Але вони роблять це в силу своєї любові до театрального мистецтва. В більшості ж випадків доводиться розраховувати на власні сили.

Є фестивалі в Україні, які стають прибутковими завдяки високим організаційним внескам, але «КОМОРА» зробила акцент на доступності заходу для учасників та глядачів.

Організовуючи фестиваль, ми орієнтувались на себе – як би нам було комфортно та цікаво поїхати на фестиваль, – розказує Галина Коротенко.

komora12

За плечима «Тандему» чималий досвід виступу на українських фестивалях різного рівня. Є заходи, де організаційні внески сягають 600 грн. з людини, але в наш час для аматорських колективів такі суми майже непідйомні. Тому організаційні внески на «КОМОРІ» суто символічні. Вони дають змогу більшій кількості учасників відвідати фестиваль та продемонструвати своє мистецтво.

До нас їдуть дорослі, свідомі люди, які у більшості випадків оплачують участь у фестивалі з власних кишень, хоча бувають і рідкісні випадки, коли колектив підтримує міська чи обласна влада.

Наприкінці розмови хочеться згадати і тих, хто фінансово допоміг в організації цьогорічної «КОМОРИ». Це «Перша Подільська фермерська кредитна спілка», Кам’янець-Подільський філіал «Агробізнесу», Світлана Онищук «Школярик», величезна вдячність за підтримку Відділу культури та туризму Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації.

Відбутись фестивалю може допомогти і кожен з тих, хто читає ці рядки. Достатньо просто придбати квиток на один або всі чотири фестивальні дні та поринути у вир театрального мистецтва.

Квитки можна придбати в готелі «7 днів» (на рецепції); офісі 215 «Нової Будови». по вул. Князів Коріатовичів, 25.

Деталі за тел. 0985762228.

Вартість квитків: на 4 дні – 250 грн., на 1 день – 100 грн.

ДЕТАЛЬНА ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

12
0

Поділитися з друзями:

реклама