15 Березня 2017 | 287

Кам’янецькі депутати підтримали учасників «блокади Донбасу»

Сьогодні під час позачергової сесії Кам’янець-Подільської міської ради депутати направили звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабміну щодо засудження силового розгону активістів «блокади Донбасу».

Перший варіант тексту звернення підготував один з ініціаторів проведення сесії, голова фракції ВО «Свобода» Михайло Посітко.

В зверненні зокрема пропонувалось «висловити категоричну незгоду» з діями влади, негайно ухвалити законопроект «Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями» та негайно звільнити «утриманих патріотів під час  розгону блокади».

Натомість голова депутатської фракції БПП «Солідарність» Василь Кобильник запропонував спрощений варіант звернення, який  узгоджувався на засіданні голів фракцій.

«Ми, депутати Кам’янець-Подільської міської ради, стурбовані подіями, які відбулися 13 березня біля Кривого Торця, пов’язані з учасниками блокади торгівлі з окупованими районами Донецької та Луганської областей та закликаємо…докласти всіх зусиль для мирного врегулювання суспільно-політичної ситуації в Україні», – йдеться у провладному варіанті звернення.

1

«Всі стурбовані цією ситуацією (розгоном учасників блокади біля Кривого Торця – Вдало.info), тому ми пропонуємо взяти цей варіант за основу, адже вже є реакція на ці події з боку центральної влади», – заявив Кобильник. Також очільник найбільшої фракції у міськраді запропонував колегам «не затівати політичні ігрища».

«ЄС і США теж вічно стурбовані подіями в Україні, ми ж маємо засудити дії влади, а не просто бути «стурбованими», – наполягав Посітко.

Щоправда, його текст звернення не набрав необхідної кількості голосів у залі: «За» – 14 із 31.

Пропозицію Кобильника з правкою «герегівця» Чинчика натомість підтримали 24 депутати.

Після цього «слово взяли» обурені присутні мешканці та боєць АТО, командир 2 окремого тактичного батальйону ДУК «Правий сектор» Олександр Попов.

Активісти вимагали повернутись до тексту звернення Посітка.

«Ми прийшли до вас у законний порядок, щоб ви підтримали наше звернення. Прийшли у законний, мирний, врегульований законами України спосіб. Якщо ви не будете підтримувати наші вимоги, ми будемо діяти тими методами, які вчинила влада два дні назад(силовий розгін активістів блокади Донбасу – ред.)», – заявив Попов.

Його виступ зірвав фурор у залі, але не серед депутатського корпусу: за повернення до розгляду звернення проголосувало лише 17 з 31 присутнього депутата.

Згодом «Свобода» погодилась з позицію більшості: варіант звернення озвучений Кобильником з другої спроби набрав 100% підтримки депутатів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: