28 Березня 2019 | 281

Кам’янчани з серцево-судинними захворюваннями матимуть більше шансів на порятунок

У Кам’янці-Подільському готове приймати перших пацієнтів відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії від Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру. Розташувалося воно в кардіологічному відділенні міської лікарні по вул.Матросова.

Відділення  оснащене сучасною технікою, зокрема дороговартісним ангіографом.

Участь у відкритті центру взяв директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України Василь Лазоришинець.

З 1990 року ми працюємо над тим, щоб у кожному регіоні країни з’являлися такі заклади. На сьогодні це – 40 кардіохірургічний центр в Україні, – цитує очільника інституту Амосова прес-служба міської ради. – Обласна програма боротьби з серцево-судинними захворюваннями є однією із найпрогресивніших. Якщо при інфаркті міокарда смертність в Україні складає 14%, то в Хмельницькій області – 7%. Коли в Києві – 19% при наявності більш ніж п’яти кардіохірургічних центрів.

Необхідність такого відділення зумовлена кількістю серцево-судинних захворювань, які посідають перше місце серед причин смертності в усьому світі. Тільки в Україні майже 70% населення помирає від хвороб серця.

Відтепер у кардіологічному відділенні міської лікарні пацієнти із хворобами серця зможуть отримувати спеціалізовану фахову допомогу безкоштовно на найсучаснішому обладнанні.

Також створення мережі реперфузійних центрів в Україні прокоментувала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун:

Сьогодні у нових кардіоцентрах лікарі рятують вже втричі більше життів.

Показник летальності в реперфузійних центрах нижчий, ніж середній показник по Україні (4,7% проти 12,3% відповідно). Це втричі більше людей, які раніше б не отримали належної допомоги через застарілу систему.

Це значить, що урядова програма розбудови мережі реперфузійних центрів успішна та має продовжуватися.

Завдяки відкриттю та забезпеченню ангіографічним обладнанням кардіоцентрів, більше пацієнтів з гострим інфарктом міокарда отримують допомогу швидко та безоплатно. 24 години на добу, 7 днів на тиждень та 365 днів на рік.

Наразі у регіонах працюють 39 таких центрів. Їх відкрито за кошти урядової програми на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: