30 Березня 2017 | 783

Кам’янчани перевірили, як прожити на мінімальну зарплату

Журналісти Vdalo.info вирішили провести соціальний експеримент та перевірити, наскільки комфортно можна прожити в Кам’янці на мінімальну заробітну плату 3200 грн.

Попередньо ми відняли податки (близько 700 грн), плату за комунальні послуги (близько 500 грн із врахуванням субсидій), оплату за Інтернет, кабельне телебачення та мобільний зв’язок. В середньому у нас вийшла сума 1800 грн на місяць. Ми розбили її на 30 календарних днів та отримали денний бюджет – 60 грн.

Учать в експерименті взяли: працююча студентка заочного відділення та подружня пара.

Експеримент №1: працююча студентка

3200_1

Дівчина, яка погодилась взяти участь в експерименті, живе з батьками. Отож відкидаємо комунальні витрати та продукти харчування для приготування їжі вдома. Гроші дівчина витрачає переважно на себе. Тому після сплати податків на руках у неї має залишатись майже 2500 грн.  На перший погляд може здатись, що сума в 83 грн на добу (2500 грн ми розділили на 30 днів) –  це не так вже і мало. Але ось що виходить насправді.

На наше прохання кам’янчанка занотувала свої звичні витрати протягом тижня.

Дівчина працює, тому щодня на обід витрачає в середньому 25-35 грн. Мікрохвильової пічки на роботі немає, а тому, щоб не харчуватись бутербродами, доводиться платити за гарячий супчик і салатик.

Під час експерименту «трапилось» 8 березня. 100 грн дівчина витратила на дрібні подарунки близьким дівчатам, ще 40 грн на квіти для мами. Все досить економно. 8 березня побалувала себе цукерками та шоколадкою – мінус 60 грн.

Тричі за цей тиждень дівчина витрачала по 15 гривень на чаювання з подругами. Мінус 45 грн.

В п’ятницю пішла з друзями у щойно відкритий заклад швидкого харчування. З казни ще мінус 90 грн.

Дві поїздки на таксі по 35 грн – мінус 70 грн. Щодня двічі на день проїзд у маршрутці – 3,5 грн множимо на 12 поїздок (6 робочих днів) – маємо ще 42 грн.

Підрахувавши витрати, з’ясувалось, що за тиждень дівчина витрачає близько 600 грн, а це майже 86 грн на добу. Тобто в зазначений бюджет вкластись не вдалось.

А ще ж залишаються необхідні витрати на одяг, манікюр, косметику та гігієнічні засоби.

Як висновок: щоб вписатись у вказаний бюджет – 83 гривні на добу, дівчині доведеться відмовитись від багатьох приємних дрібничок і вести доволі одноманітний, як для юної дівчини, спосіб життя: без розваг, солодощів та маленьких примх.

Експеримент №2: подружжя

3200_

Ну якщо подружнє життя уявляти як буденне «з роботи на роботу» і на вихідні – пляшка вина, тоді за 60 грн в день, які залишились після сплати податків і комунальних, цілком можна… прохарчуватись.

Кожен похід в магазин виливався мінімум у 70-100 грн. І мова не йшла про делікатеси: стандартний набір – макарони, крупа, консервована кукурудза, пекінська капуста, шматочок м’яса, олія, хліб. Отож відвідування супермаркетів довелось скоротити до 3 разів на тиждень, щоб не було зайвих спокус.

Ми щиро намагались економити: в нагоді стали численні поради друзів на фейсбуці, де купити дешевші продукти, як зекономити на побутовій хімії тощо. Але усі поради виявились марними для сімейного бюджету, варто було лише захворіти на елементарну ангіну. Ну добре, не на елементарну, а таку, що вже потрібно бігти по антибіотики. 300 грн в аптеці звели нанівець всі спроби «вписатись» в бюджет.

Як висновок: прожити родині з двох чоловік на умовні 3200 грн вкрай важко. Спосіб життя має бути абсолютно аскетичним: ніяких вибриків у харчуванні, із засобів гігієни – лише найнеобхідніше, одяг – ХВАЛА секонд-хендам, розваги у вигляді кіно-концертів-посиденьок з друзями – буквально ЗАСЬ!

Поради як зекономити

3200

Позитивом у соціальному експерименті можна вважати декілька лайфхаків, особистих та від друзів, які перейнялись питанням «Як зекономити?»:

  • Складіть меню на тиждень. Це вбереже від непередбачуваних витрат і дозволить раціонально розподілити продукти.
  • Перш ніж іти за продуктами, складіть детальний список і намагайтесь від нього не відходити.
  • Оберіть для закупок один день. А потім можна лише докуповувати за необхідністю воду, свіжий хліб тощо.
  • Не лінуйтесь порівнювати ціни. Часто вони суттєво відрізняються.
  • Користуйтесь дисконтними картками.
  • Не лякайтесь слова «гуртовня». В нашому місті в гуртовнях можна купити чимало продуктів вроздріб за цінами значно нижчими, ніж на ринку. Це ж стосується побутової хімії та посуду.
  • Голодному до супермаркету – зась. Можна накупити чимало зайвих і дорогих продуктів.
  • Різні види круп (пшоно, ячмінна, пшенична, перлова крупи) – найкращий варіант для гарнірів. Дешево і корисно для здоров’я.
  • Аналоги відомих марок продуктів часом зовсім не поступаються за якістю. Не будьте заручником реклами.
  • Товари на вагу зазвичай дешевші за своїх «колег» в упаковках.
  • Зменшити вживання солодощів. І для гаманця і для здоров’я суцільні вигоди.
  • Зелень можна вирощувати на підвіконнику. Цілий рік матимете вітамінну окрасу, яка тішитиме рідних.
  • Беріть торбинки з дому. Непомітно в кінці місяця на них витрачається чимала сума.
  • Купити фільтр набагато вигідніше, ніж щоразу купувати мінеральну воду у пляшках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: